رفتن به مطلب

Recommended Posts

زمین جزعی از این دنیای زیباست
وَ دنیا چشمه ی ترس و معماست

اگر مانند انسان در جهان نیست
بگو پس وسعت عالم چه معناست

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• گروه تلگرامی دیوونه تو

• مطالب مشابه

• توسط ابوالقاسم کریمی فرزندزمین
      پس از اعلام بررسی‌های مجامع علمی مختلف درباره خطر انقراض مردان به دلیل تضعیف کروموزم مردانه Y و ایجاد شایعه‌های غیر علمی در دنیا، مرکز معتبر و علمی بررسی ژنوم آمریکا تایید کرد که اگر برای مسئله ضعیف شدن این کروموزم چاره‌ای اندیشه نشود، مردان تا پنج هزار نسل دیگر منقرض خواهند شد.

((((سوال))))
      1_کیفیت زندگی زنان در آن دوران چگونه خواهد بود؟
      2_آیا نبود مرد به حیات بشری لطمه خواهد زد؟
      3_آیا صلح واقعی سرانجام در جهان مستقر خواهد شد؟
      4_آیا بشر برای ادامه ی نسل خود به هم جنسگرایی روی خواهد آورد؟
      5_آیا رازی در این رفتار طبیعت نهفته است؟
      6_آیا با این وجود میتوان هنوز ادعا کرد ، زنان در برابر مردان از نظر جسمی ضعیف هستند؟
      7_اگر (تو) تنها مرد دنیا باشی،چگونه زندگی خواهی کرد؟
      8_چرا باید مردان منقرض شوند؟
      9_واکنش زنان و مردان در برابر آگاهی از این مسئله که روزی مردان منقرض می شوند،چگونه خواهد بود؟
      10_تا به امروز وجود مرد برای زمین مفید بوده است یا مضر؟
      گرد آوری حدیث/موضوعی/بخش اول:انسان
      ..............................
      بخش اول:انسان
      ---
      گاه انسانِ رها و بى قيد، محفوظ ماند و انسان مراقب (در دام حادثه) سقوط کند
      ---
      امام زين العابدين عليه السلام : انسان بزرگوار به بخشش خود مى بالد، و انسان پست به دارايى خويش مى نازد
      ---
      امام على عليه السلام : انسان با گفتارش اندازه گيرى مى شود و با كردارش ارزش يابى 
      ---
      امام على عليه السلام : براى آگاهى انسان همين بس كه زمان خود را بشناسد
      ---
      امام على عليه السلام : انسان خودرأى به خطا و غلط درمى‏افتد
      ---
      امام على عليه السلام : نادانى در انسان ، از خوره(جذام) براى بدن ، زيانبارتر است
      ---
      امام على عليه السلام : بزرگ ترين نادانى ، نادانى انسان به حال خويش است
      ---
      امام على عليه السلام : انسان هاى شرور ، جز همگون هاى خود را دوست ندارند
      ---
      امام على عليه السلام : چه زيبنده است كه انسان ، آنچه را شايسته نيست ، نخواهد
      ---
      امام على عليه السلام : انسان زيرك، از هر چيزى پندى مى آموزد
      ---
      امام على عليه السلام : انسان به تنگ آمده را وفادارى نيست
      ---
      امام على عليه السلام : خرد، دوست صميمى انسان است 
      ---
      امام على عليه السلام : پيروزى انسان بزرگوار ، نجات بخش است و پيروزى انسان فرومايه ، نابود كننده
      ---
      امام على عليه السلام : فرومايگى آن است كه مال بر انسان ها ترجيح داده شود
      ---
      امام على عليه السلام : ارزش هر انسان ، به چيزى است كه مى داند
      ---

گرد آوری:ابوالقاسم کریمی(فرزندزمین)
      جمعه 20 مهر 1397
    • توسط sajjad
      1. آنان به پشتیبانی از شما ایمان دارند.
      بله، دوست حقیقی هیچ‌وقت پشت سر شما حرف نمی‌زند، او هر آن‌چه که می‌خواهد جلو روی‌تان می‌گوید، نه پشت سرتان. برای آن‌ها صحبت از حقیقت یا آن‌چه که بدان اعتقاد دارند در حضور و روی شما سخت نیست، دوست واقعی هیچ‌وقت از کلمات رنجیده نمی‌شود، البته مضاف بر آن، چیزی هم نمی‌گوید که باعث ناراحتی‌تان شود، مثلاً اشتباهات قدیمی را‌ بی‌مورد یادآوری کند.
      2. آنان رازتان را راز نگه می‌داند.
      رفیق واقعی، هیچ‌وقت رازتان را برملا نمی‌کند، مهم نیست که آن شخص چه شخص خاصی باشد، وقتی از آنان در بارۀ موضوعات خصوصی زندگی‌تان سؤال می‌شود آنان پاسخ می‌دهند «نمی‌دانم» یا «به من مربوط نیست». اگر شخصی نمی‌تواند راز نگه‌دار خوبی باشد، لیاقت اعتماد شما را ندارد.
      3. بحث و دعوای بی‌جهت نمی‌کند.
      آخرین باری که با رفیق‌تان بی‌خود و بی‌جهت بحث و مجادله کردید کی بود؟ خیلی وقت پیش؟ مثلاً نیم‌ساعت پیش؟ رفقای واقعی، سریع در دام دعوا و مجادله نمی‌افتند، مثلاً گاهی عصبانی هستید و منطقی بحث نمی‌کنید، او با این‌که می‌داند حق با شما نیست بحث را خاتمه می‌دهد، این روش دوستان حقیقی است. البته که آدمی، توانایی فکر و بحث و مفاهمه را دارد و تحت شرایط خاص گاهی هم برعکس آن ولی این هر از گاهی اتفاق می‌افتد، نه اغلب اوقات. یک دوست واقعی، باید شما را همان‌گونه که هستید بپذیرد و سعی در تغییر شما نداشته باشد، دنیا پر است از آدم‌های هم‌فکر، پس نگران از دست دادن دوست‌تان نباشید.
      4. آنان شنوندگان خوبی هستند.
      بله، دوستان واقعی، بهترین شنوندگان هستند، آنان هر چه را که می‌گویید، از خوشی‌ها و لذات گرفته تا ناراحتی‌ها و مهمل‌گویی‌ها، حتی بی‌معناترین جملات عالم را. مهم نیست که چه‌قدر حرف می‌زنید، آنان به آرامی و مناعت طبع گوش می‌کنند، البته بدین معنا نیست که اجازۀ صحبت به دوست‌تان را ندهید. به آسانی اجازه دهید چرخۀ گفتگو تا هنگامی که از گفتن خسته نشده‌اید، کارش را انجام دهد. این رفاقت نیست که یکی متکلم وحده باشد و دیگری شنودۀ خالص.
      5. آنان هیچ‌وقت دلسردتان نمی‌کنند.
      دوستان حقیقی، هیچ‌گاه کلمه‌ای نمی‌گویند که از آرزوها و رویاهای‌تان - هر چه‌قدر هم دست نیافتنی به نظر برسند - دلسردتان کند. عقل‌گرایی بهانۀ خوبی برای دلسرد کردن نیست، هیچ دوستی آن‌قدر بی‌عاطفه نیست که از سر حسادت و منافع شخصی شما را دلسرد کند. نصیحت از دوست صمیمی همیشه راه‌گشا و سازنده است و به شما کمک می‌کند که شخص بهتری بشوید اگر با چاشنی دل‌گرمی همراه شود.
      6. دربارۀ گذشته‌تان اهمیتی نمی‌دهند.
      گذشته‌ها گذشته و آن را نمی‌توان تغییر داد، دوست صمیمی این را می‌فهمد و هیچ اهمیتی به گذشته‌ها نمی‌دهد. در گذشتۀ شما، شاید اشتباهاتی وجود داشته باشد، امّا به این اندازه که اکنون چه‌قدر تغییر کرده‌اید اهمیت ندارد. دوست واقعی به زندگی در زمان حال اعتقاد دارد، مهم نیست که گذشته‌تان چه‌قدر رنگارنگ یا خاکستری باشد. گذشته‌تان را فقط برای دوستان فعلی‌تان نمایان کنید، بدین شکل راحت می‌توانید تشخیص بدهید در ذهن‌شان چه می‌گذرد.
      7. هیچ‌وقت تنهای‌تان نمی‌گذارند.
      دیده‌اید که دوست‌تان از شما جدا شده و با دیگران دم‌خور شده؟ نه؟ دوست واقعی هیچ‌وقت چنین کاری نمی‌کند. در اجتماعات یا هر مکان دیگری، دوست واقعی به جای این‌که شما تنهای‌تان بگذارد، شاید دیگری را تنها بگذارد تا همراه شما باشد، هر جا که بخواهد برود شما را همراه خود کند.
      8. هیچ‌وقت به شما حسادت نمی‌کند.
      دوست واقعی به موفقیت شما حسادت نمی‌کند و از خود نمی‌پرسد «چرا من نه؟». دوست واقعی حتی به حال‌تان غبطه هم نمی‌خورد، برای شما خوش‌حال است و وقت‌ش را صرف حسادت‌های بچه‌گانه نمی‌کند، آنان پیشرفت شما را پیشرفتِ خودشان می‌دانند و همیشه به توانایی‌های شما ایمان دارند.
      9. آنان دوستی را موقتی نمی‌بینند.
      دوستی واقعی، دوستی را از دیدگاهی جدی می‌بیند که هیچ چیز موقتی حول و حوش آن وجود ندارد، رفاقت یک معاملۀ موقت نیست که مادامی که خوش بگذرد رفاقت باشد و زمانی که سختی پیش آمد معامله به هم بخورد. رفاقت برای فیلم دیدن و بازی کردن و سرگرم شدن تنها نیست، آنان آماده‌اند که سختی‌های واقعی بدون لحظه‌ای تأمل به شما کمک کنند، در بی‌کاری و قطع رابطه و دعوا هزاران مثال دیگر. هر وقت که برای‌شان ممکن باشد، دست یاری به سمت‌تان دراز خواهند کرد.
      10. آنان نمی‌گذارند از تنهایی رنج ببرید.
      هر چه‌قدر که سعی در پنهان کردن احساسات‌تان داشته باشید مهم نیست ، دوستان حقیقی به کمک‌تان خواهد آمد، آنان نمی‌گذارند از تنهایی رنج ببرید و تا زمانی که لبخند رضایت روی صورت‌تان ننشانند آسوده نخواند شد. بله، رفاقت یعنی همین لبخند روی لب نشاندن، حتی در بزرگ‌ترین رنج‌ها.
    • توسط sajjad
      از بزرگی پرسیدند:
      شگفت انگیزترین رفتار انسان چیست؟
      پاسخ داد:
      از کودکی خسته می شود،برای بزرگ شدن عجله می کند 
      و سپس دلتنگ دوران کودکی خود می شود.
      ابتدا برای کسب مال و ثروت از سلامتی خود مایه میگذارد،
      سپس برای بازپس گرفتن سلامتی از دست رفته پول خود را خرج می کند.
      طوری زندگی می کند که گویی هرگز نخواهد مرد 
      و بعد طوری که گویی هرگز زندگی نکرده می میرد.
      آنچنان زمان خود را صرف آماده شدن برای زندگی می کند
      که برای زندگی کردن وقت پیدا نمی کند.
      آنقدر به آینده فکر می کند که متوجه ازدست رفتن امروز خود نیست .
      فروش سیگار به کودکان!!! چرا؟؟؟
      در یک صبح جمعه ی تابستانی
      وقتی
      تازه روی صندلی مغازه نشسته بودم
      دختر بچه ی همسایه که ده سال بیشتر ندارد
      داخل آمد وَ پرسید:
      سیگار دارین؟؟
      من با لحنی جدی و کمی خشن گفتم:
      ما سیگار نمی فرویشم
      دختر بچه به خاطر برخورد من با ناراحتی مغازه را ترک کرد
      اما
      دیگر هیچ وقت برای خریدن سیگار قدم به مغازه نگذاشت....
      این جنایت بزرگیست که برخی پدران و مادران جاهل کودکان خود را برای خریدن سیگار روانه ی کوچه و خیابان می کنند با این حال جنایت بزرگتر را کسانی مرتکب می شوند که این اقلام را به کودکان می فروشند.
      علت هم مشخص است
      اگر این اجناس به کودکان فروخته نشود حتی احمق ترین افراد هم دیگر کودکی را برای خریدن چنین چیزهایی به بیرون از خانه نمی فرستد.
      در حال حاضر در کشور  قانونی تصویب شده که فروش سیگار  به افراد کمتر از 18 سال را ممنوع میکند ، اما  این قانون هم همانند بسیار از قوانین دیگر  در عمل به درستی اجرا نمی گردد.
      ابوالقاسم کریمی(فرزندزمین)
      به زیر تیغ غم ، عریان صبریم
      سوار اسب بی افسار قبریم
      اگرچه میوه ی ممنوعه خوردیم
      اسیر اختیار دیو جبریم
      برگ خُشکی ولگردم
      در پنجه ی نسیمی سرد
      نسیم سردی که
      از سمت خانه ی زنی هرزه می آید
      زن هرزه ای که هرشب
      تن برهنه اش را
      به دستان فقر می فروشد
      و بازی کهنه ی زندگی را
      با مرگ غمناک خویش ، به پایان می سپارد
    • توسط sajjad
      نوجوانی که احساس ناامیدی شدیدی می کرد به یک کارگردان سینما مراجعه کردو گفت:من می خواهم بازیگر شوم.
      کارگردان از او پرسید:چه نقشی را می توانی اجرا کنی؟
      نوجوان گفت:نقش یک آدم بدبخت و فلاکت زده را.
      کارگردان گفت:متاسفم .من در فیلم خودم به یک نوجوان خوشبخت و با نشاط نیاز دارم . اگر تمایل داشته باشی می توانی آن نقش را بازی کنی .اما یک شرط دارد.
      نوجوان پرسید:شرطش چیست؟
      کارگردان گفت:شرطش این است که به مدت یک ماه نقش آدم های خوش بخت را تمرین کنی.
      نوجوان یک ماه نقش خوش بخت ها را به خود گرفت . مثل آن ها فکر کرد ، مثل آن ها راه رفت ، مثل آن ها زندگی کرد. در آخر ماه او به کاگردان مراجعه کرد و گفت:من دیگر برای بازیگری در سینما   علاقه ای ندارم.یک ماه تمرین برای من کافی بود که بدانم زندگی خود نیز بازی است و من بازیگر ،  می خواهم در بقیه عمرم نقش خوش بخت ها را بازی کنم.
  • موضوع ها

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.