رفتن به مطلب

Recommended Posts

216575_600.jpg

نام: فیودور میخاییلووییچ داستایفسکی
تولد: ۱۱ نوامبر ۱۸۲۱ (مسکو)
وفات: ۹ فوریه ۱۸۸۱ میلادی (۵۹ سال)
زمینه کاری: رمان نویس، نویسنده یداستان کوتاه و مقاله‌نویس
همسر(ها):

• ماریا دیمیتریفنا ایسایوا (تا زمان مرگ ماریا)
  • آنا گریگوریفنا اسنیتکینا (تا زمان مرگ داستایوسکی)

زندگی: 

فیودور میخاییلوویچ فرزند دوم خانواده داستایوسکی در ۳۰ اکتبر ۱۸۲۱ به دنیا آمد. پدرش پزشک بود و از اوکراین به مسکو مهاجرت کرده بود و مادرش دختر یکی از بازرگانان مسکو بود. در ده‌سالگی والدینش مزرعه‌ای کوچک در حومه شهر تولا در نزدیکی مسکو خریدند که از آن به بعد تابستان‌ها را در این مکان می‌گذراندند.
در ۱۸۳۴ همراه با برادرش به مدرسهٔ شبانه‌روزی منتقل شدند و سه سال آنجا ماندند. در پانزده‌سالگی مادرش از دنیا رفت. در همان سال امتحانات ورودی دانشکدهٔ مهندسی نظامی را در سن پترزبورگ با موفقیت پشت سر گذاشت و در ژانویهٔ ۱۸۳۸ وارد دانشکده شد. در تابستان ۱۸۳۹ خبر فوت پدرش به او رسید.

آثار: 

• مردم فقیر
  • برادران کارامازوف
  • جنایت و مکافات
  • ابله
  • قمارباز
  • جن زدگان(تسخیر شدگان)
  • خطابه ی پوشکین
  • خاطرات خانه مردگان
  • شبهای سپید
  • دفتر یادداشت روزانه ی یک نویسنده
  • همیشه شوهر
  • یادداشت های زیر زمینی

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دختردانش آموزی صورتی زشت داشت.دندان هایی نامتناسب با گونه هایش ،موهای کم پشت و رنگ چهره ای تیره .
روز اولی که به مدرسه جدیدی آمد ، هیچ دختری حاضر نبود کنار او بنشیند .
نقطه مقابل او دختر زیبارو و پولداری بود که مورد توجه همه قرار داشت .او در همان روز اول مقابل تازه وارد ایستاد و از او پرسید :
میدونی زشت ترین دختر این کلاسی ؟
یک دفعه کلاس از خنده ترکید ...
بعضی ها هم اغراق آمیزتر می خندیدند .
اما تازه وارد با نگاهی مملو از مهربانی و عشق در جوابش جمله ای گفت که موجب شد در همان روز اول، احترام ویژه ای درمیان همه و از جمله من پیدا کند.
امابر عکس من ، تو بسیار زیبا و جذاب هستی .
او با همین یک جمله نشان داد که قابل اطمینان ترین فردی است که می توان به او اعتماد کرد
و لذا کار به جایی رسید که برای اردوی آخر هفته همه می خواستند با او هم گروه باشند .
او برای هر کسی نام مناسبی انتخاب کرده بود . به یکی می گفت چشم عسلی و به یکی ابرو کمانی و ... .
به یکی از دبیران ، لقب خوش اخلاق ترین معلم دنیا و به مستخدم مدرسه هم محبوب ترین یاور دانش آموزان را داده بود .
آری ویژگی برجسته او در تعریف و تمجید هایش از دیگران بود که واقعاً به حرف هایش ایمان داشت و دقیقاً به جنبه های مثبت فرد اشاره می کرد.
مثلاً به من می گفت بزرگترین نویسنده دنیا و به خواهرم می گفت بهترین آشپز دنیا ! و حق هم داشت .
آشپزی خواهرم حرف نداشت و من از این تعجب کرده بودم که او توی هفته اول چگونه این را فهمیده بود.
سالها بعد وقتی او به عنوان شهردار شهر کوچک ما انتخاب شده بود به دیدنش رفتم.
و بدون توجه به صورت ظاهری اش احساس کردم شدیداً به او علاقه مندم .
پنج سال پیش وقتی برای خواستگاری اش رفتم ، دلیل علاقه ام را جذابیت سحر آمیزش میدانستم.
و او با همان سادگی و وقار همیشگی اش گفت:
برای دیدن جذابیت یک چیز ، باید قبل از آن جذاب بود !
در حال حاضر من از او یک دختر سه ساله دارم . دخترم بسیار زیبا ست و همه از زیبایی صورتش در حیرتند!.
روزی مادرم از همسرم سؤال کرد که راز زیبایی دخترمان در چیست ؟
همسرم جواب داد :من زیبایی چهره دخترم را مدیون خانواده پدری او هستم .
و مادرم روز بعد نیمی از دارایی خانواده را به ما بخشید.

فئودور داستایوفسکی
از منبع معتبر گرفته نشده است.

لینک به ارسال

در خاطرات هرکسی، چیزهایی است که به هیچ کس نمی گوید، فقط برای دوستانش بازگو می کند. مسائلی هم هست که حتی به دوستان نمی شود گفت و آدم فقط برای خودش می تواند بازگو کند، عین راز است... اما سرانجام چیزهایی هم هست که انسان حتی می ترسد برای خودش هم آشکار کند...

یادداشتهای زیرزمینی 
فئودور داستایوفسکی

لینک به ارسال

آدم رؤیایی، خاکستر رویاهای گذشته‌اش را بیخودی بهم می زند، به این امید که در میانشان حداقل جرقهٔ کوچکی پیدا کرده و فوتش کند تا دوباره جان بگیرند، تا این آتش احیا شده قلب سرمازدهٔ او را گرم کند و همهٔ آن‌هایی که برایش عزیز بودند، برگردند...

شب های روشن
فیودور داستایوفسکی 

لینک به ارسال

می خواهم اقلا یک ‌نفر باشد 
که من با او 
از همه چیز،
همان طور حرف بزنم
که با خودم حرف می زنم.

فئودور داستایوفسکی

لینک به ارسال

ما مرده به دنیا می‌آییم. مدت‌هاست که دیگر نسل‌های ما از پشت پدران و از رحم مادرانی زنده به دنیا نیامده‌اند...دانستن این معنا حتی برای‌مان دلچسب است، لذت می‌‌بریم که چنین هستیم؛ ما ساختگی و تصنعی هستیم و دائما نیز بر این تصنعی‌بودن افزوده می‌شود. مدت‌هاست که به آن خو کرده‌ایم. به گمانم به زودی بر آن خواهیم شد تا ترتیبی بدهیم که به صورت اندیشه محض متولد شویم. 

فئودور داستایوفسک

لینک به ارسال

كسی كه به خودش دروغ می گوید و به دروغ خودش گوش می دهد، كارش به جایی خواهد رسید كه هیچ حقیقتی را نه از خودش و نه از دیگران تشخیص نخواهد داد. 

فئودور داستایوفسک

لینک به ارسال

انسان‌ها
عاشق شمردن مشکلاتشان هستند
امـــا
لذت‌هایشان را نمی‌شمارند
اگر
آنها را هم می‌شمردند
می‌فهمیدند که
به اندازه کافی از زندگی لذت برده‌اند ...!

فئودور داستایوفسکی

لینک به ارسال
مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• گروه تلگرامی دیوونه تو

• مطالب مشابه

• توسط sajjad
      عشق میهنی داری حتما بخون
      ساعت 4 صبح روز سوم شهریورماه سال 1320 به سرجوخه ملک محمدی در پاسگاه مرزبانی جلفا در آذربایجان‌شرقی خبر می‌دهند لشکری عظیم از ارتش سرخ شوروی بسوی مرز می‌آید و قصد دارد از «پل آهنی» گذشته و وارد کشور شود. سرجوخه خبر را به تبریز مخابره می‌کند و از آنجا هم به تهران. از پایتخت دستور می‌آید که پادگان را تخلیه کنید و بدون هیچ مقاومتی اجازه ورود ارتش شوروی را بدهید. سرجوخه جسور خطاب به سربازانش می‌گوید: «هرکسی می‌خواهد، برگردد. من اینجا می‌مانم. می‌خواهم از کشور مقابل اجنبی‌ها دفاع کنم.» ملک محمدی همراه با سرباز عبدالله شهریاری، سیدمحمد رایی هاشمی و سرباز دیگری هم قسم می‌شوند و می‌مانند.
      هنگامی که نخستین نفربر شوروی قصد عبور از پل آهنی را دارد سرباز شهریاری بسوی راننده آن شلیک می‌کند و سرباز روس را از پای درمی‌آورد. درگیری سنگینی بین نیروهای کاملاً مسلح ارتش شوروی و سرجوخه و 3 سربازش در می‌گیرد. این درگیری به گفته شاهدان ماجرا که مشروح آن در اسناد آکادمی نظامی روسیه هم موجود است 48 ساعت به طول می‌انجامد و در نهایت سرجوخه محمدی همراه با دو سرباز دیگرش عبدالله شهریاری و سید محمد رایی هاشمی زیر آتش شدید توپخانه لشکر 47 شوروی به شهادت می‌رسند. نفر چهارم برای رساندن خبر ورود لشکر 47 به دستور سرجوخه ملک محمدی ساعتی پیش از شهادت همرزمانش بسوی تبریز رفته بود.
      سرلشکر نوویکف، فرمانده لشکر 47 شوروی وقتی متوجه می‌شود که سربازان ایرانی کشته شده‌اند از پل آهنی عبور می‌کند و وارد خاک کشور می‌شود. او وقتی فهمید 48 ساعت است که تنها با 3 سرباز جنگیده، به نشانه احترام یکی از درجه‌هایش را از روی دوشش باز کرد و روی سینه سرجوخه محمدی گذاشت و از چوپانی خواست 3 سرباز شجاع را به شیوه مسلمانان کنار پل آهنی دفن کند. تدفین این 3 سرباز به‌خاطر وطن‌پرستی‌شان با تشریفات نظامی از سوی لشکر 47 ارتش دشمن صورت گرفت.بر روی سنگ آرامگاه هر سه نوشته شده است : آرامگاه ژاندارم شهید ...، که در شهریور ماه ۱۳۲۰ در راه انجام وظیفه در مقابل مهاجمین ایستادگی و به شهادت رسیده است.
      درسال ۱۳۷۵ هجری شمسی آرامگاه این مرزبانان بازسازی شد و هر هفته مراسم ادای احترام توسط نیروی مرزبانی ناجا بر سر مزار این مرزبانان انجام می شود.
      بر بالای آرامگاه آنان این بیت شعر نقش بسته است:
      هرچند آغشته شد به خون پیرهن ما
      شد جامه سربازی ما هم کفن ما
      شادیم ز جانبازی خود در شکم خاک
      پاینده و جاوید بماند وطن ما
      ✅ برای همگان بفرستید تا آنانکه حرف از تجزیه کشور میزنند بدانند
      ما از نسل کوروش کبیر
      ما از نسل آرش کمانگیر
      ما از نسل آریوبرزن هستیم
      از دشمن باکی نداریم ، چون شیر بچه های حیدر کراریم
      خون حسینی در رگ ماست و در راه وطن فدا خواهیم شد
      ما را از چه میترسانید...
    • توسط sajjad
      عکس و بیوگرافی کتی پری (Katy Perry)
      کاترین الیزابت هاتسون متولد 25 اکتبر 1984 معروف به کتی پری به دلیل اینکه روی سن به او کتی پری می گویند ، یک خواننده و نویسنده ی شعر و موسیقی دان است .
      متولد شده ی کالیفرنیا از پدر و مادری مذهبی ،او با گوش دادن به موسیقی مذهبی و اواز خواندن در کلیسا رشد کرد

پری به سوی شهرت در سال 2008 به وسیله آهنگ I kiss a girl خیز برداشت.

کتی پری کارش را با ظبط کردن های غیر دائم و گاه به گاه ، بعد از خواندن با گروه capitol music در سال 2004 کتی اولین البوم و پر رونق ترین شان را به نام یکی از پسر ها منتشر کرد    
       این البوم شامل آهنگ های I kiss a girl و hot and cold که این اهنگ ها موفقیت خوبی را در سطح جهان کسب کردند می شود .

پری هاتسون در 25 اکتبر 1984 در سانتاباربارا ، کالیفرنیای امریکا به دنیا آمد. فرزند وسط یک پدر و مادر مذهبی ، پری یک خواهر بزرگتر و یک بردار کوچکتر از خود هم دارد او در کلیسای خودشان آواز می خواند .
      مادر کتی پری در کالیفرنیای جنوبی بزرگ شد و یک ازدواج موقت و ناموفق در زین باوه هم داشته است ، پدرش هم یک امریکایی از سواحل غربی امریکا بود او بزرگ شد همراه با گوش دادن به موسیقی مذهبی و اجازه نداشت به موسیقی غیر مذهبی گوش دهد او از دبیرستان dos pueblos در گستا کالیفرنیا در سال 2004 فارغ التحصیل شد و به صورت در سن 18 سالگی به لس انجلس مهاجرت کرد
      کسانی بودند که در راه موفقیت و شهرت به او کمک کردند .
      پری با هم کلاسی ژیمناستیکی خود (travis mccoy) به طور غیر دائم و متناوب و برای چند سال با هم رابطه داشتند.
      بعد از بیش یک سال رابطه و دیدار های موقتی و گاه به گاه ، انان در رابطه شان با یکدیگر جدی شدند و این درست قبل از سوار شدن شان به کشتی ( wrap tour) در سال 2008 بود ولی انها در دسامبر 2008 از هم جدا شدند .

اهنگ های پری کتی (urso gay) و (I kiss a girl) موفقیت زیادی کسب کردند و هم چنین این اهنگ ها عکس و العمل هایی از طرف گروه های هم جنس باز و مذهبی هم داشت .
      ری نسبت به این جدال ها و گفت و گوها عکس العمل نشان داد و گفت که اهنگ (urso gay) یک اهنگ منفی نیست و به معنی هم جنس باز هم نیست بلکه به معنی چلاغ شدن ولی حقیقت امر این است که این پسر یک پسر هم جنس باز باشد .
      من واقعا ً می دانم که چقدر می شود از این اهنگ بد تعبیر کرد یا یک چیزهایی مثل این ، من درباره ی دوست پسر قبلیم صحبت می کردم و این چیزها را گفتم .
      در دسامبر 2008 پری از خواننده انگلیسی لیمی الن عذر خواهی کرد به خاطر این موضوع که لیمی الن که گفته بود لیمی الن یک نمونه لاغر شده از خودش است پری اظهار کرد که این موضوع را به عنوان یک شوخی بیان کرده است و منظوری از بیان این موضوع نداشته است .
      منبع: بیتوته
    • توسط حلما93
      این کلیسای زیبای ارتدوکس روسی در سال 1748 به دستور ملکه الیزابت به عنوان یک صومعه و کلیسا طراحی و پایه ریزی شد و کار ساخت ان تا سال 1764 ادامه داشت . بارتولومیو راسترلی ایتالیایی که از معروف ترین معماران آن زمان به شمار می آمد ساخت این کلیسا را بر عهده گرفت . لازم به ذکر است که راسترلی معمار بناهای زیبا و معروفی چون کاخ کاترین ، گرند پالاس در پترهوف و کاخ زمستانی در سنت پترزبورگ نیز بوده است . برج ناقوس این کلیسا به گونه ای طراحی شده بود که اسمولنی را به بلندترین ساختمان سنت پترزبورگ تبدیل کند . اما با مرگ ملکه الیزابت در سال 1762 این طرح نا تمام ماند و در مراحل تکمیلی نیز این هدف هیچ زمان محقق نشد . 

کاترین کبیر بعد از اینکه بر تخت سلطنت نشست معمار راسترلی را برای اتمام طرح فراخواند اما این معمار دعوت کاترین کبیر را رد کرد و از به عهده گرفتن کار سر باز زد . سرانجام در سال 1835 میلادی ساخت این ساختمان توسط واسیلی استاسوف به پایان رسید و در 22 جولای همان سال نیز کلیسا وقف شد . کلیسای اسمولنی در سنت پترزبورگ دارای سه محراب است که اصلی ترین ان ها به قیامت و رستاخیز و محراب های دیگر نیز St. Mary Magdalene و Righteous Elizabeth اختصاص داده شده است .

کلیسای اسمولنی روسیه در سنت پترزبورگ به دستور مقامات شوروی در سال 1923 بسته شد . بعد از این سال اسمولنی به عنوان یک مکان متروکه رها شد . این روند ادامه داشت تا اینکه در سال 1982 میلادی با توجه تصمیمات اتخاذ شده این کلیسا به موزه شهر و محلی برای میزبانی از نمایشگاه ها و کنسرت ها تبدیل شد . اخیرا در سال 2015 میلادی اسمولنی به کاربری اصلی خود بازگشت و به عنوان یک کلیسای ارتدوکس روسی فعالیت خود را از سر گرفت . لازم به ذکر است که دانشکده جامعه شناسی ، علوم سیاسی و روابط بین الملل در ساختمان های اطراف این کلیسا واقع شده اند .

در ساخت کلیسای زیبای اسمولنی سنت پترزبورگ از سبک باروک و از ترکیب رنگ های سفید و آبی برای نمای خارجی آن استفاده شده که جذابیتی فوق العاده و شگفت انگیز به آن بخشیده است . اگر زمان سفرتان به سنت پترزبورگ با شب های سفید همزمان بود حتما از این کلیسا دیدن کنید چرا که در این شب های خاص اسمولنی درخششی عجیب و رویایی دارد .
      منبع : lezatesafar.com

• توسط حلما93
      در حالت کلی روسیه آب و هوایی قاره ای دارد از سواحل نیمه گرمسیری دریای سیاه تا مناطق شرقی دورافتاده چون جنوب سیبری . تابستان هایی گرم که امکان شنا در فضای باز در رودخانه ها ، دریاچه ها و پیاده روی را فراهم می کند و زمستان هایی سرد با برف بسیار که به بهشتی برای تفریحات زمستان چون اسکی بدل می شود . در این کشور کوه های جنوبی از ورود توده های هوای گرم از اقیانوس هند جلوگیری می کنند در حالی که دشت های غرب و شمال راه را برای نفوذ تاثیرات قطب شمال و آتلانتیک باز می کنند .

آب و هوای کشور روسیه در فصول مختلف تغییر قابل توجهی دارد به طوری که در تابستان ها دما به بالای 30 درجه سانتیگراد و در زمستان ها به ده ها درجه زیر صفر نزول می کند . در این سرزمین بخش های شمالی سردتر از دیگر بخش ها است و هر چه در روسیه به سمت جنوب حرکت شود از سردی هوا کاسته شده و آب و هوای گرم تر خودنمایی می کند . بهترین دما در کشور روسیه متعلق به سواحل دریای بالتیک است که این امر گردشگران زیادی را به این منطقه می کشاند . همچنین شهر سوچی با آب و هوای نیمه گرمسیری خود با عنوان بهشت ساحلی و پایتخت تابستانی روسیه شناخته می شود .
      اگر برای سفر به روسیه به دنبال بهترین زمان هستید باید بدانید که اغلب گردشگران در ماه های ژوئن ، جولای و آگوست که گرم ترین ماه های سال به شمار می آیند به این کشور سفر می کنند . کسانی که سرمای هوا برایشان اهمیت ندارد و گردش در برف را دوست دارند می توانند از زمستان های روسیه نیز لذت ببرند .
      منبع : لذت سفر
    • توسط sajjad
      مروارید شهریاری همسر اول بابک جهانبخش یکی از عوامل مهم در کنسرت لندن  نام شناسنامه ایش علی و در اول روز فروردین ۱۳۶۲ متولد شده است.
      دارای دیپلم تجربی و دانش آموخته رشته موسیقی و نوازنده ماهر پیانو می باشد.
      بابک جهانبخش نوازندگی پیانو را از ۵ سالگی زیر نظر استاد آلمانی در مدرسه موسیقی آزاد شهر بوخوم آلمان آغاز نمود و بعد از تحصیلات پدرش و بازگشت به ایران، علاقه خود را به موسیقی بیشتر دید و به صورت جدی تر موسیقی شرقی را دنبال کرد. اولین کسی که او را به خواننده شدن تشویق کرد مرحوم مجتبی میرزاده آهنگساز قدیمی بود. او دوره‌های آموزشی جدید را طی کرد و در سال ۷۶ و در سن ۱۴ سالگی، مجوز رسمی خود را از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران که در آن زمان با تایید محمدعلی معلم همراه بود دریافت کرد و در همان سال یک کار را برای صدا و سیما ضبط نمود.
      ترانه های من و بارون و اکسیژن و دوستت دارم از بهریت ها و پر طرفدارترین ترانه هایش می باشد.
      پریا همسر دوم بابک جهانبخش (غیر رسمی)
    • توسط sajjad
      بهزاد پکس متولد 23 تیر 1367 در تهران، خواننده رپ است
      متولد میدان ولیعصر می باشد، نام اصلی اش بهزاد مهدوی بخش است و در مورد لقب پکس می گوید به معنای صلح هست، علاوه بر خوانندگی در سبک رپ توانایی نوشتن شعر و ترانه رو نیز دارد
      شروع فعالیت
      از کودکی علاقه اش به شعر و ترانه زیاد بود، از 15 سالگی از شعر تا ترانه شروع به نوشتن کرد، یک سال بعد به موسیقی و خواندن علاقمند شد، آشنایی اش به سبک رپ او را به این عرصه وارد کرد

فعالیت حرفه ای
      بهزاد پکس اولین اهنگ خودش رو در استدیو اوج مهر رکورد کر
      با موفقیت در این آهنگ، آهنگ دوم خودش رو با نام فرار مغز ها که این روال به طور عادی ادامه پیدا کرد و با همکاری های پیایی خود با خواننده های شرق تهران  چندین ترک را با موفقیت رکورد کرد ولی پخش موفقیت آنچنانی نسیبش نشد
      وقتی شناخته تر شد
      بلاخره در سال ۸۴ بهزاد پکس آهنگ به نام غریب کش با همکاری احسان سلامی استعداد خودش رو نشون داد که این آهنگ به خوبی پخش شد و باعث شد تا بهزاد پکس با امید بیشتر کار خودشو ادامه دادا و شروع با همکاری هایی با شهاب مقدم علیرضا فرد،شهروز شبخیز شروع به کار کرد.
      اهنگی غریب کش 2 با تنظیم سامان ابراهیمی در سال 89 وارد بازار موسیقی شد این آهنگ طبق زیبایی و خاص بودن خود طرف داران زیادی پیدا کرد و بیشتر به شهرت بهزاد پکس افزود.
    • توسط sajjad
      نام: علی سلطانی
      پیشه: نویسنده، فیلمنامه نویس، مهندس مکانیک
      اطلاعات بیشتری در دسترس نیست برای تکمیل این موضوع مارا یاری کنید.
    • توسط sajjad
      فارغ التحصیل دانشگاه بریستول انگلیس است، اصالتش به استان گلستان بر میگردد، اسم و فامیلشو با هم ترکیب کرد و نام هنری علیمش رو برگزید، آرزویش اجرا در برج میلاد است.
      موسیقی را با «سعید کرمانی» و «ساسان منفرد» (ساسی‌ مانکن) آغاز کرد.
      از همان ابتدای فعالیت‌ هایش هم سعی داشت خیلی زود به استقلال کاری برسد موج رپ باعث شد خیلی زود اسمش سر زبا‌ن‌ها بیفتد و به مرور بیشتر و بیشتر شنیده شد.
      مرتضی پاشایی از دوستان ما بود.
      مرتضی پاشایی» از دوستان ما بود و واقعا آن اتفاق خیلی اذیت‌ مان کرد.
      آقای «احسان خواجه‌امیری» هم خواننده قابل احترامی هستند که آثارشان را دنبال می‌کنم و واقعا هنرمند نازنینی هستند. محسن یگانه و سیروان خسروی هم از جمله هنرمندان مورد علاقه من هستند.
      تاکنون هیچ اطلاعات کامل از مهدی جهانی در اینترنت منتشر نشده است و حتی در ویکی پدیا نیز موجود نیست به همین دلیل هم اطلاعات فعلی درباره مهدی جهانی با اطلاعاتی که بعدا” به روز رسانی می شود گذاشته می شود.
      منبع: وب آهنگ
    • توسط sajjad
      نام: پریسا زابلی پور
      درباره این نویسنده چیزی پیدا نشده، اگر اطلاعاتی موجود بود، در این پست ارسال کنید.
      موفق باشید.
  • موضوع ها

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.