رفتن به مطلب

Recommended Posts

Love-Letter-634x475.jpg

با آنکه در عصر پیامک و ایمیل زندگی می‌کنیم، اما هنوز هم برای ابراز احساسات به کسی که دوستش داریم، هیچ چیز نمی‌تواند جای یک نامه عاشقانه را بگیرد. اگر شما هم با من هم عقیده هستید، بهتر است مرا در نوشتن یک نامه عاشقانه همراهی کنید!

فراموش نکنیم که نامه تفاوت‌های زیادی با ایمیل دارد. نامه چیزی است که لمس و احساس می‌شود و اگر کمی خوش شانس باشید، نامه شما شبی بر بالین گیرنده آن خواهد بود. بهتر است نامه عاشقانه را بر روی کاغذ ساده سفید یا رنگی آرامش بخش مانند کرم و یا رنگ گرم روشنی نوشت.

برای نوشتن نامه کاغذی با کیفیت بالا انتخاب کنید، تا حسی خوب را منتقل کند و نشان دهد که چقدر نوشتن این نامه برایتان اهمیت داشته است. شما می‌توانید از کاغذ معمولی و یا حتی کاغذ قدیمی استفاده کنید.

از جوهر سیاه و سفید و یا قهوه ای برای نوشتن نامه خود استفاده کنید و از به کاربردن رنگ‌هایی مانند آبی، قرمز، سبز و … که نوشته شما را چون تکالیف مدرسه می‌نمایاند، اجتناب کنید.

حس بگیرید! به یک اتاق خلوت، مانند یک حمام و یا اتاق خواب بروید، موسیقی عاشقانه پخش کرده و زیر نور چراغ مطالعه (و یا حتی نور شمع) با آرامش بنشینید. اطمینان حاصل کنید که کسی خلوت شما را به هم نخواهد ریخت. اگر آهنگ و یا آلبومی هست که شما را به یاد آن شخص می‌آندازد، آن را پخش کنید؛ این کار خاطرات و احساسات شما را فرا می‌خواند.

نامه را صمیمانه شروع کنید. طرف مقابل را با عناوینی چون “محبوب”، “بسیار گرامی”، “زیباترین” و … مخاطب قرار دهید. اگر شما در حال حاضر در یک رابطه عاشقانه هستید، می‌توانید “من” را به عنوان اضافه کنید. (به عنوان مثال، “برای عزیزترین من ____”) اما اگر اولین نامه شما است و هنوز به احساس خود اعتراف نکرده اید، بهتر است این کار را نکنید؛ در عوض، می‌توانید از چیزی شبیه این استفاده کنید:”برای  ____ دوست داشتنی”.

لحظه ای را به یاد بیاورید که با او بوده اید. در مورد آن لحظه همراه با جزئیات به صورت واضح بنویسید، این ثابت می‌کند که توجه شما به طور کامل به او بوده است. در مورد احساسات هیجانی و فیزیکی خود که در در آن لحظات تجربه کرده اید بنویسید. در مورد جزئیات احساسی خود پس از آن لحظات نیز می‌توانید مطالبی بنویسید.

در مورد خصوصیات بارز او بنویسید. آیا با شما بیش از هر کسی همدردی کرده است؟ زیبایی؟ تواضع؟ کاردانی؟ کدام ویژگی او هیچ‌گاه از ذهن شما بیرون نمی‌رود؟ آیا او را به عنوان بهترین دوست خود در نظر گرفته اید؟ در مورد ترکیبی از ویژگی ها و جذابیت‌های محبوب خود بنویسید و نشان دهید که قدردان لحظاتی که با شما بوده است هستید.

سعی کنید بر روی ترکیبی از خصوصیات ظاهری و شخصیتی تمرکز کنید. در نوشتن احساسات خود صادق باشید.

در مورد آینده بنویسد. اگر برای اولین بار به احساسات خود اقرار می‌کنید، اعتراف کنید که چقدر دوست دارید دوباره او را ببینید و رو در رو با او صحبت کنید. در مورد اشتیاق خود برای بودن با او بنویسید. اگر شما از هم جدا هستید، تمام آنچه را که می‌خواهید برای با هم بودن انجام دهید تا به او برسید را به نامه عاشقانه خود اضافه کنید. اگر شما تعهداتی به او داده اید، در مورد برخی از اهداف، رویاها و خیالات خود در مورد زندگی آینده تان بنویسید.

نامه را امضا کنید. نامه را می‌توانید با عباراتی عاشقانه مانند “عاشق همیشگی‌ات ____”، “با تقدیم عشق و محبت” و … به پایان برسانید.

نشانه های شخصی به نامه اضافه کنید. از عطر یا ادکلن همیشگی خود بر روی نامه بیافشانید و یا هر ایده دیگری که نشان دهنده شما باشد.

نامه را در پاکت نامه قرار دهید. می‌توانید پاکت‌های نامه ابتکاری درست کنید. روش دیگر این است که نامه را رول کرده و با روبانی زیبا آن را ببندید.

نامه عاشقانه دیگری بنویسید. نباید این آخرین نامه شما باشد. عادت به نوشتن نامه در جشن‌ها و مناسبت‌ها و حتی بدون هیچ دلیل خاصی کنید. بعدها نوشتن نامه برای شما آسان‌تر شده و نوشته‌هایتان زیباتر خواهد شد.

منبع: wikihow

ترجمه ؛ ایران آتا

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• گروه تلگرامی دیوونه تو

• مطالب مشابه

• توسط sajjad
      مقدمه
      به نام سر فصل همه ی نامه ها چه انهایی که نوشته شدند و چه انهایی که سپید ماندند تا کاغذها سیاه نشوند
      یک سلام پررنگ و چند نقطه چین..به علامت جوابهایی که هرگز ندادی و یک دقیقه سکوت!به احترام تمام لحظه هایی که در انتظار پاسخ تو مردند فرض که دلت نخواست به فرض که حوصله ات نیامد!به فرض که لایقش نبودم!فرض که دوستم نداری! نه خودم را نه نامه هایم را!!!این خودش قانع کننده ترین دلیل دنیاست بی دلیل هم خودش کلی دلیل است لااقل میگفتی:((اینهم که جوابی ننویسد جوابی است))دریغ از همین حرف چه می شود کرد تویی و عزیز کرده ی این دل رسوای سر گردان خودم چه کارش کنم جواب هم ندهی بهانه ات را میگیرد بگذریم...
      حوالی همین روزهای پژمرده نیامدنت انگار کسی از اسمان به من گفت شاید این عزیز کرده دلت شعر به دل مخملیش نمیشیند!حق بعد از او با توست این بار دیگر شعر نمی نویسم نامه هایی را برایت مینویسم که در تنهایی پاییزی ام برای خودم نوشتم و برای تو پاره کردم حقیقتش فکر میکردم اگر میخواست از این زبان خوشت بیاید حرفهای عادی خودم را بیشتر دوست داشتی که نداری حالا چاره ای نیست این را هم امتحانش میکنم راستی به دل نگیر بین نامه هایی که پاره کردم اسم تو با چند کلام قبل و بعدش سالم و دست نخورده مانده و حالا هم از روی همان اسم خودت نامه های تکه تکه شده راکنار هم چیدم و برایت نوشتم این بار هم اگر به دلت ننشست فکر دیگری میکنم شاید هم دفعه بعد به سبک ادم های ان طرف تاریخ برایت نقاشی کردم خدا رو چه دیدی شاید پسندیدی خوب دیگر وقت چشم های روشن نازت را زیاد گرفتم بگو به روشنی خودشان کدری این لهجه این مجنون اواره را ببخشند ممنون که همیشه ناخواسته کمکم میکنی چه خودت چه اسم قشنگت چه سفرت چه نیامدنت و این بار هم بی جوابیت که کانون از هم پاشیده ی نامه های پاره پاره ام را به هم پیوند زد تاریخ نمیزنم هر وقت که تو ممکن است حوصله مهربانیت بیشتر باشد حرف اخر اینکه زیبا مثل هیچکس قرص کامل ماه بی تقصیر پروانه ات میمانم و برای تو مینویسم تو عزیزی چه بهاری باشی چه تابستانی چه پاییزی دلت نسوزد نگو چه لحن غم انگیزی راست می گویم که عزیزی حتی اگر این ها را هم مثل بقیه فراموش کنی و دور بریزی کسی که هم بی تو می میرد و هم برای تو ...
    • توسط sajjad
      افعال ربطی افعالی هستند که صفتی رو به فاعلشون نسبت میدن و این افعال بیانگر انجام کار نیستن
      چندتا از افعال ربطی:
      Feel To be Taste Look  Seem  Sound Smell خب ما بعد از هر فعلی قید استفاده میکنیم اما بعد از این افعال صفت استفاده میشه!
      بریم سراغ مثال ها:
      William is excited about his promotion. ویلیام بخاطر پیشرفتش هیجان زده شده است.
      خوب اینجا صفت هیجان زده رو با فعل ربطی is به ویلیام ربط داده ایم.
      The audience fell silent when the conductor walked on stage. حاضرین وقتی راهنما رو صحنه راه رفت احساس سکوت کردن
      صفت ساکت رو با فعل ربطی feel به حضار داده ایم.
      The cinnamon rolls taste heavenly. رول های دارچینی طعم/مزه آسمانی میدن
      صفت آسمانی رو با فعل ربطی taste به رول های دارچینی داده ایم.
      افعال ربطی تعدادشون زیاده اما این چندتا رایج ترین هاشون هستند، پس افعال ربطی اطلاعاتی رو بااستفاده از صفت به فاعل یا مبتدای جمله میدن
      یادتون باشه که این افعال نشانگر انجام عمل/کار نیستن
      کسی افعال ربطی فارسی رو میتونه اسم ببره:
      است،بود،شد،گشت،گردید
      بله کاملا صحیحه
      حالا چند تا مثال بزنید:
      هوا سرد شد. چشمانم تیره گشت همه جا زیبا بود حالا باید طرز درست این افعال رو یادبگیریم:
      You feel tired. نمیتونیم بگیم:
      The wall feel tired. خب متوجه اشتباه شدین؟
      Wall احساس نداره
      بله دیوار نمیتونه احساس سرما کنه
      حالا صحیحش:
      The wall is cool. The water sounds great. The music sounds great. پس باید بدونیم که sound برای فعلهایی بکار میره که با صدا همخونی داشته باشن
      ابتدای عرایضم گفتم که بعد از افعال ربطی قید نمیاد!
      لازمه بگم که فقط قیدهای حالت بعد از این افعال نمیاد,قیدهای مکان و زمان میتونن بیان
      مثال:
      It's 10 o'clock, he is here. It becomes 12. نمیشه بگیم:
      I become happily. Happily قید حالته نمیتونه بافعل ربطی بیاد
      حالا صحیحش:
      I become happy.
    • توسط sajjad
      در انگلیسی ۱۷ زمان مختلف ومجزا داریم:
      ۱- حال ساده:

I go ۲- حال استمراری :

I am going ۳- حال کامل:

I have gone ۴- آینده ساده:

I will go ۵- حال کامل استمراری :

I have been going ۶- آینده ساده:

I will go ۷- آینده استمراری :

I will be going ۸- آینده کامل:

I will have gone ۹- آینده کامل استمراری :

I will have been going ۱۰- آینده در گذشته :

I would go ۱۱- آینده در گذشته استمراری:

I would be going ۱۲- آینده در گذشته کامل استمراری :

I would have been going ۱۳- آینده در گذشته کامل :

I would have gone ۱۴- گذشته ساده :

I went ۱۵- گذشته استمراری :

I was going ۱۶- گذشته کامل استمراری :

I had been going ۱۷- گذشته کامل :

I had gone
    • توسط sajjad
      قید‌زمان + قید‌مکان + قیدحالت + مفعول + فعل + فاعل
      تعریف فاعل/ جای فاعل در جمله انگلیسی کجاست؟
      تعریف فاعل: به کسی یا چیزی میگویند که کاری از او سرزده باشد

در این دو جمله Ali و airplane چون کاری را انجام داده اند فاعل بحساب میآیند.همانطریکه ملاحظه می فرمایید جای آنها در جمله در اول جمله و به عبارت دیگر قبل از فعل می آید.
      تمامي كلمات ضمير
      They, she, he, you,we, I تعریف مفعول/ جای مفعول در جمله انگلیسی کجاست؟
      تعریف مفعول: به کسی یا چیزی که کاربرروی او انجام شده

در این دو جمله.اما the door و many people کار بر روی آنها انجام شد مفعول بحساب می آیند
      همانطوریکه ملاحظه می فرمایید جای آنها در جمله بعد از فعل است.
      تعریف فعل/جای فعل در جمله انگلیسی کجاست؟
      تعریف فعل: فعل کلمه ای است که انجام گرفتن کاری یاانجام پذیرفتن یا روی دادن حالتی در زمان حال و گذشته و آینده را نشان می دهد.

در جمله بالا washed فعل است چون شسته شدن اتومبیل را در زمان دیروز نشان میدهد. جای افعال در جمله بع از فاعل میباشد.
      قید های حالت کدامند؟/جای فعل در جمله انگلیسی کجاست؟
      تعریف قید حالت: کلمه ای است که حالت انجام گرفتن فعل را نشان میدهد.

در جمله بالا carefully  قید حالت است چون چگونگی انجام یافتن فعل را نشان می دهد. قیود حالت عموماً بعد از فعل و مفعول و قبل از قید مکان میباشد.
      طرز درست کردن قید حالت در جملات انگلیسی:
      برخی از قیود حالت با اضافه کردن lyبه آخر برخی از صفات درست میشوند: Slow/slowly Happy/happily برخی از قیود حالت بی قاعده هستند: Good/well Fast/fast Hard/hard قید های مکان/جای قیود مکان در جمله انگلیسی کجاست؟
      تعریف قید مکان: کلمه ای است که مکان انجام یافتن فعل را نشان می دهد مانند.

در جله بالا classroom قید مکان است چون مکان انجام یافتن فعل را نشان میدهد.جای آنها بعد از قیود حالت و قبل از قیود زمان می آیند.
      قید های زمان/جای قیود زمان در جمله انگلیسی کجاست؟
      تعریف قید زمان: کلمه ای است که زمان انجام یافتن فعل را نشان میدهد.

در جمله بالا yesterday  یعنی دیروز قید زمان است چون زمان انجام یافتن فعل را نشان می دهد.جای آنها بعد از قیود مکان است.
      💎 ترفند: قانون حمز(فرمولی برای حفظ شدن ترتیب قرار گرفتن قیود حالت ،مکان و زمان در جمله است)
    • توسط sajjad
      نام : آموزش 300 لغت در ماه
      هدف: توی این آموزش قصد داریم که روزانه 10 لغت انگلیسی رو یاد بگیریم که در هفته 70 لغت (در ماه 300 لغت ) میشه ! 
      توی این قسمت قصد داریم به صورت هفته به هفته لغات رو برای شما عزیزان قرار بدیم تا استفاده کنید.
      امیدوارم که مفید باشه.
    • توسط ابوالقاسم کریمی فرزندزمین
      چقدر سخته در جامعه ی ایران, که درک و شعور عموم مردم منحصر به آگاهی های محدود خودشون میشه , بخوای از صلح و دوستی وَ محبت صحبت کنی.....در جامعه ای که سطح مطالعه پایین باشه پذیرش فرهنگ صلح اتفاق نمی افته.....جامعه ای پیشرفت میکنه که بین زن و مرد توازن و اعتدال برقرار شده باشه......اما در ایران نه تنها سیاست گذاری های حاکم بر کشور حاضر به پذیرش این مسئله مهم و حیاتی نیست بلکه عموم زنان هنوز در عمل به حفظ و صیانت از حقوق خودشان تردید دارند.
      ........
      مثال های زیادی دارم که تنها به ذکر یک نمونه بسنده میکنم،من در یک شبکه ی اجتماعی به نام هم میهن عضو هستم و در بخش سوال و جواب این شبکه مطلب ((زیر)) را ارسال کردم:
      .
      .
      ***فردا ۴ آذر روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان***
      .
      پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : بهترين شما كسى است كه براى خانواده اش بهتر باشد ، و من ، بهترينِ شما براى خانواده ام هستم . زنان را كسى گرامى نمى دارد ، مگر انسانِ بزرگوار ، و كسى به آنان اهانت نمى كند ، مگر انسان پَست.
      .
      .
      .
      خوب خانم ها بگید از سختی های زن بودن بگید از رفتارهای غیر دوستانه و خشن دور و اطرافیانتون بگید از ناملایمت ها و شکست های عاطفی صحبت کنید , درد و دل کنید , شاید قدرت شعور و درک کسانی که شما را نمیفهمن کمی بهتر بشه,حرف بزنید
      .
      .
      *****لطفا به پاسخ برخی خانم ها دقت فرمایید:
      .
      αяzυ - : اسم اینا رو فقط میتونم بزارم لیسیدَن !:| 
      .
      รձгձ Eȶɨ : حرفمو آرزو زد از اون موقع که اینو گذاشتی دارم با خودم کلنجار میرم که بگم؟!نگم؟!بعدگفتم ولش نگم که بالاخره ارزو گفت
      .
      ᴅɪᴍ - : یو آر اِ لیسر/:
      .
      ................................................
      شما چه فکر میکنید؟ باید چه کرد؟
  • موضوع ها

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.