رفتن به مطلب

Recommended Posts

انجمن عاشقانه دیوونه تو

دروود دوستان عزیز ...

در این پست قصد داریم از شما بپرسیم:

به نظر شما یه انجمن عالی باید چه ویژگی هایی داشته باشه ؟

هرچیزی به ذهنتون میرسه رو توی این تاپیک بنویسید مطمئن باشید کمک بهمون کمک میکنه ...

موفق باشید 
یا مهدی ...

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• گروه تلگرامی دیوونه تو

• مطالب مشابه

• توسط sajjad
      بقالی زنی را دوست میداشت. به کنیز خود پیغام داد که برو به خاتون بگو من چنینم و چنانم و عاشقم و میسوزم و میسازم و آرام ندارم و بر من ستم ها می رود و دیشب چنان بودم و امروز چنین بر من گذشت.
      قصه های دراز گفت و کنیز را راهی کرد.
      کنیزک نزد خاتون رفت و گفت: بقال سلام رساند و گفت که بیا تا تو را چنین کنم و چنان کنم.
      خاتون گفت: به همین سردی؟
      کنیزک گفت: او سخن دراز گفت ولی مقصود این بود. اصل مقصود است و باقی دردسر است....
      فیه مافیه مولانا
    • توسط sajjad
      در این تاپیک قصد داریم جمله های عاشقانه رو قرار بدیم. فقط تک جمله طوری که بشه استفاده اش کرد. امیدوارم خوشتون بیاد.
      کمک گرفته از کانال های : OfficialAsheghi
    • توسط sajjad
      سری ششم
      در اینجا دلنوشته های عاشقانه ای که در اینترنت موجوداند را قرار میدهیم. این اشخاص در انجمن وجود ندارند.
      برای ارسال دلنوشته های خود به بخش مربوطه مراجعه فرمایید.
      این سری از دلنوشته ها تماما از کانال تلگرامی بایکوت (علی قاضی نظام) گرفته شده است. (اجازه از کانال گرفته شده)
      نکته: در صورت تکرار یا محتوا نامناسب آنرا گزارش کنید.
      کانال تلگرام بایکوت
    • توسط Bittelo
      نام رمان : منم ملی
      نام نویسنده: @Bittelo
      ژانر:طنز، عاشقانه
      خلاصه:
      منم ملی، ملی دلقک، ملی بی کار، ملی بدبخت، ملی شهرم، ملی محله ، ملی کوچه و بازار، ملی خانواده م. دختر احمد پدری بی خیال . نوه غلامرضا ؛ پدر بزرگ بی خیال ترم ، نبیره مراد خان بی خیال ترین جدم.
      خانواده ام به شادی و هیاهو خانه را بدرود گفتند و وارد عمارت عمه ام شدند . نگذاشتم رنج و آزاری از جانب آن مار دو سر به خانواده ام وارد آید. من برای صلح کوشیدم ؛ مجالسات عمه ام را برانداختم. بدبختی خانواده ام را پایان بخشیدم اجبار کردم آن ها را نیازارد .
      ارواح شوهر عمه هایم ز این کار خشنود شدند.برای من نزد ایزد دعا کردند و شفاعتم را خواستار شدند. روز گار داشت روی خوشش را به ما نشان می داد ؛ همگی ز خوشحالی می رقصیدیم و شادی می کردیم .وسایلی را که عمه ام ویران کرده بود از نو خریدیم . تمام سی دی ها و نوار کاست هایی را که گم گشته بودند را برگرداندم و تمام سیخ ها و دمپایی های عمه ام را ویران کردیم.
      خانواده را به آسایش فرا خواندم و خانواده ای محکم را بنا کردیم ولی بعد از اینها خودم بودم و خودم تازه بدبختی هایم داشت شروع می شد
    • توسط sajjad
      مهمان این برنامه کتاب باز سردبیر فصل نامه فرم و نقد بود.
      سینما و ادبیات چه نسبتی باهم دارند؟
      س: یادتونه اولین بار ما همدیگرو کجا دیدیم ؟
      توی کتابخونه کانون فرهگی پرورش فکری کودک و نوجوان ۲۰ سال پیش هر روز شما میرفتین پشت یه میز منم پشت یه میز دیگه ..
      ص: فصل نامه فرم نقد دربارش بگید
      ف: مجله ای است که ۱۰۰ صفحه سینما داره ۱۰۰ صفحه هم ادبیات تماما هم نقده و نسیه توش نیست.
      ص: چرا ادبیات؟ چرا داستان؟ چرا نقد ؟
      ف: من فکر میکنم که ادبیات به مراتب از سینما مهمتره چون ادبیات تونش و ربطش به انساسن خیلی بیشتر از سینماست، ادبیات بیشتر ادم میسازه تا سینما، ادبیات بیشتر مارو با خودمون اشنا میکنه و با جهان پیرامونمون ...
      ادبیات کاری میکنه که هیچ مدیوم دیگه ای نمیتونه بکنه تخیل رو شوکوفا میکنه، سینما نمیتونه موسیقی نمیتونه حتی هیچ مدیوم دیگه نمیتونه ...
      یعنی کسی که میاد پیش من و میگه من میخوام نقد بنویسم و بفهمم و چه خبره میگم برو رمان بخون ...
      پشت ادم اگر رمان باشه رمان های کلاسیک فرهنگی و ایرونی و ادبیات کلاسیک ایرون قطعا درست تر جلو میره تا اینکه این پشت خالی باشه ....
      نسل ما ادبیات با ما مانوس بود من یادمه توی دوره دبیرستان رمان هایی که بود ما چیزی جا نمیذاشتیم. شعر میخوندیم رمان میخوندیمن. شعر اخوان یادمه توی دوران دبیرستان که با دوستان میخوندیم شعر و رمان و رمان و رمان ....
      شاید اون پشتوانه اصلیه منه در این حیطه یعنی تخیل رو میفهمم فکر میکنم ادمی که داستایوسفکی نخونده چخوف نخونده پوشکین نخونده امیلی پست نخونده همینگوی نخونده فالکنر نخونده کمیتش خیلی میلنگه ....
      و ادم هایی که اینارو درست خوندن و منم بعد از دو دهه دوباره دارم ادبیات میخونم و جلسات نقد ادبی هم تا چند وقت پیش توی کافه داشتیم. به شدت دارم لذت میبرم و به شدت دارم چیزای جدید یاد میگیرم.
      بحث فرم و من ظاهرا ادم فرموله کننده ای توی ایرانم خیلی اش رو مدیون ادبیاتم یعنی خیلیشیو مدیونه اینم که یه کسی به یه لغت به یه مکث توی لغت تبدیل میکنه یه حس رو این چقدر فرمه !
      س: اینو توضیح میدین؟
      ف: اجازه بدید قبل از این که اینو توضیح بدم ی نکته عرض کنم ما معمولا گفتم رمان نمیخونیم نسل امروز رو عرض میکنم و پشتمون خالیه از تخیل یعنی بدونه رمان تخیلی درکار نیست به نظر من ...  یعنی تخیل تربیت شده ای در کار نیست ...
      ادم نمیتونه هم زندگی رو تجربه کنه و تجربه های این همه ادم رو اما رمان به ما این تجربه هارو منتقل میکنه و همه بخشیش رو بهمون منتقل میکنه اگه کنش خوندن یاد بگیریم، نه این که بخونیم بگیم چی بود ؟ نه مهم نیست چی بود ! مهم اینه چگونه بود !!!
      همه بحث فرم که تو سوال کردی هم همین بود چگونه بود ! این که قصه اینجا تموم شد یا فرم سریالمون یا فلان فیلم خیلی اهمیت نداره تازه چه هم توی دل چگونه هست. یعنی وقتی چگونه درست باشه چه اش از دل اون درمیاد.
      س: ولی شما همیشه طرفدار چگونه هستید اینو میدونم ولی اگه این دوتا باهم ترکیب بشه چی ؟ یعنی این که مهم که بگیم چی چگونه بود ...
      این به نظرم قدم اوله که بگیم چی چگونه بود ؟ یعنی داریم اصالت رو به چی میدیم اما وقتی بگیم چگونه بود ؟ این دمکراسی هم قائلیم برای همه آدم های که هرچی میخوان بگن اما بلد باشن بگن اما درست بگن تازه از اونجا که درست گفتن حالا دعوامون تازه شروع میشه !
      اما اونایی که خیلی ادعای ارزشی دارن خیلی ادعای روشن فکری دارن خیلی ادعای فلسفی دارن و چگونه ندارن ادعاشون رو هواست چی راجع بهش حرف میزنن !وقتی بلد نیستن حرف بزنن ...
      حالا اگه بحث قبلی رو بخوایم ادامه بدیم فرق ادم با دیگر موجودات که آفریده شدن چیه ؟ بعضی ها میگن کاره، بعضی ها میگن کلامه، من یه ذره اونورترم میگم قصه هست ... ادم با قصه تعریف میشه ادمی که قصه نداره ادم نیست! و ادمی که به قصه علاقه نداره ادم نیست! و مرگ براش بهتره ...
      یاد شهرزاد بیوفت، شهرزاد قصه تو قصه میبرد واقعه تو واقعه که مرگ پشت در بمونه مرگ میگفت یا قصه بگو یا بمیر و اون قصه میگفت ...
      یعنی قصه غیر از این که تخیل رو و ادم رو و قصه ادمیزاد رو عقب روندن مرگه ...
      قصه زندگیه مونادی زندگیه حالا میفهمی چرا میگم ادبیات مهمتر از سینماست و اگر سینماییم دوست دارم قطعا سینمای قصه گوست به زبون تصویر ولی واژه و کلام قلدر تر از تصویره یعنی چی ؟
      یعنی شما نمیتونی چیزایی که نوشته میشه خیلی چیزایی که نوشته میشه ترجمه کنی به تصویر شما نمیتونی هیچ بیت حافظ رو ترجمه کنی به تصویر ...   شما نمیتونی خیلی از حس های انسانی توی ادبیات کلاسیک رو تصویریش کنی، درنمیاد اصلا و تازه دارم فکر میکنم که هیچ مدیومی نمیتونه مدیوم دیگرو بپوشونه هر مدیومی مستقله، فرم خودش رو داره و پدیدار و معینه که ترجمه ناپذیره به همین دلیل باز بگم به نظرم ادبیات ادم میسازه تخیل رشد میده، چشم مارو باز تر میکنه، مارو لطف تر میکنه، مارو سخت تر میکنه، و آمادگی برامون به وجود میاره که با مرگ دست و پنجه نرم کنیم و مرگ رو عقب برونیم.
      س: اقای فراستی من سوال بعدیم هم درباره تیتر یک همین فصل نامه هست (فرم و نقد)  یه مطلبی از ویزینیو ولف چگونه باید کتاب خوند ؟
      ف: شاهکاریه یعنی تو نخوندی امشب بخونی زنگ میزنی به من میگی دمتون گرم بی نظیر مطلب!
      س: اقای فراستی چگونه باید دکتاب خواند؟
      خیلی این سخته! خیلی باید ادم خودشو تقویت کنه تا بتونه درست کتاب بخونه. به نظرم گزینش نباید کرد اول، کتاب ادبیات خوب که دستت میرسه بخون.
      اگه کتاب زنده باشه همچنان ...
      مثال میزنم این کتاب برای زنده یاد احمد محموده من اخیرا زمین سوختشو خوندم از اون کتاب هایی بود که از دستم در رفته بود که ذدزیازه  جنگه مرسی درباره سه ماه اول جنگه که از سطر اول تو هیچی نمیدونی روای شروع میکنه تو خیابون راه رفتن و حرفای مردم رو شنیدن و منتقل کردن حرف ها ...
      انگار که اون موقع است که شهریوره ۵۹ و تو توی اهوازی با این مردم جونوبی که داره تجواز عراق شروع میشه ..
      انقدر این کتاب تواناست توی فرم که تو دل میدی و میری جلو نمیذاره کات کنی یه نفس مجبوری بری آدم هارو میشناسی حرکت رو میفهمی محمود معتقده که کتاب رمان توصیف و حرکت در توصیف نیست خود حرکته!
      یعنی اگه میخواد بهت بگه که طرف گرمش بود و چطور ....
      اگر مشکل نگارشی داشت ببخشید و در زیر پست صحیحش رو بگید.
    • توسط ابوالقاسم کریمی فرزندزمین
      تو باران بودی و من رود ِ بی آب
      جدایم کردی تو ، از بستر خواب
      نجاتم دادی از سلول زندان
      رهایم کردی در دامان سیلاب
      .......................................
      ابوالقاسم کریمی فرزندزمین

• توسط sajjad
      الف. مراقبت از صورت
      ۱. هر روز از پاک کننده صورت استفاده کنید
      حتما یک پاک کننده‌ی ملایم انتخاب کنید که روغن اضافی نداشته باشد. اگر پاک کننده شما سختی زیادی داشته باشد، ممکن است پوست‌تان را خشک کند و موجب تسریع روند پیر شدن شود. حتما از پاک کننده مناسب گروه سنی‌تان، نه نوجوانان، و رطوبت رسان و ملایم برای پوست‌تان استفاده کنید. شما می‌بایست پیش از استفاده از هرگونه آرایش از این پاک کننده استفاده کنید.
      اگر از پاک کننده صورت استفاده نمی‌کنید، پس بهتر است به استفاده از آن عادت کنید، به‌ویژه اگر سن‌تان بالا است. پاک کننده باعث از بین رفتن باقیمانده‌ی مواد شیمیایی محیط و هرگونه مواد آرایشی می‌شود که اگر برای مدت طولانی روی پوست بمانند باعث پیر شدن تان می‌شود. ۲. همیشه پس از پاک کردن صورت‌تان از مرطوب کننده استفاده کنید
      به همان اندازه که پاک کردن مواد مضر از روی پوست مهم است، رطوبت رسانی به پوست نیز برای تمیز و سالم نگه داشتن آن مهم است. مرطوب کننده‌ای بیابید که "ضد پیری" است و اثرات عمیق رطوبت رسانی داشته باشد. مردان نیز می‌توانند به اندازه زنان، از این محصولات بهره ببرند، حتی اگر به استفاده از مرطوب کننده‌ها عادت ندارند.
      ۳. از پوست در برابر خورشید محافظت کنید
      محافظت از پوست در برابر نور خورشید صرفا به زمانی که در ساحل هستید محدود نمی‌شود. اگر واقعا می‌خواهید ده سال جوان‌تر شوید، پس باید هر زمان که زیر نور آفتاب قرار می‌گیرید از ضد آفتاب استفاده کنید.شما می‌توانید از مرطوب کننده‌ی SPF دار استفاده کنید، تا از خشک شدن صورت‌تان جلوگیری کند و در برابر نور خورشید نیز از شما محافظت کند. آسیب‌های ناشی از نور خورشید یکی از چیزهایی است که موجب پیر شدن زودهنگام می‌شود، بنابراین اطمینان حاصل کنید که هر روز از ضد آفتاب حداقل SPF 15 استفاده کنید. در غیر این‌صورت، ممکن است با چین و چروک، لکه‌های قهوه‌ای، و تغییر رنگ و تیره‌تر شدن پوست‌تان مواجه شوید.
      از ضد آفتاب صرفا برای صورت‌تان استفاده نکنید. پشت دست‌ها، بازوها، قفسه سینه، یا هر بخشی از بدن‌تان که در معرض نور خورشید است نیز ضد آفتاب بزنید. این کار در برابر بروز لکه های ناشی از پیر شدن روی دست‌ها و قفسه سینه‌تان از شما محافظت می‌کند. ۴. پوست‌تان را لایه برداری کنید
      لایه برداری یکی دیگر از کارهایی است که اگر می‌خواهید جوان‌تر به نظر برسید بهتر است به انجام آن عادت کنید. این کار باعث نرم‌تر شدن پوست‌تان می‌شود و آن را روشن‌تر می‌کند، و حس سرزندگی به شما می‌دهد. باز هم تکرار می‌کنم، اطمینان حاصل کنید کرم مناسب پوست‌تان انتخاب می‌کنید که برای افرادی در سن شما مفید است، تا پوست‌تان را نرم کند. لایه برداری از پوست را به برنامه‌ی معمول روزانه‌تان تبدیل کنید.
      ۵. از موهای صورت‌تان به نفع خودتان استفاده کنید
      زنان و مردان باید برای این‌که ده سال جوان‌تر به نظر برسند کارهای ذیل را انجام دهند.
      زنان بهتر است ابروهای‌شان را زیبا و نازک نگه دارند. ممکن است فکر کنید ابروهای بسیار نازک شما را جذاب‌تر می‌کند، ولی در واقع باعث می‌شود پیرتر به‌نظر برسید. با بالا رفتن سن‌تان، ابروهای‌تان کمی باریک‌تر می‌شوند، به همین دلیل می‌توانید از مداد استفاده کنید و ابروهای‌تان را کمی کلفت‌تر کنید تا چهره‌تان جوان‌تر شود. ابروهای کلفت‌تر باعث جوان‌تر و پر انرژی‌تر شدن‌تان می‌شود. مردها صورت‌شان را اصلاح می‌کنند؛ موهای صورت ژولیده آن‌ها را پیرتر از سن واقعی‌شان نشان می‌دهد. پس از اصلاح موهای صورت‌تان یا مرتب کردن آن‌ها از میزان جوان‌تر به نظر رسیدن‌تان متعجب خواهید شد. ۶. از آرایش صحیح استفاده کنید
      ترفندهای بیشماری وجود دارد که می‌توانند به‌واسطه‌ی آرایش صحیح، به شما کمک کنند جوان‌تر به نظر برسید. بهترنی استفاده از آرایش نه تنها باعث پنهان شدن رنگ‌دانه‌های پوست‌تان می‌شود بلکه بهترین ویژگی‌های‌تان را نیز برجسته می‌کند، و چهره‌تان را به زندگی باز می‌گرداند. در ادامه شما را با چند ترفند آشنا می‌کنیم:
      از کانسیلرهای پودری استفاده کنید. کانسیلرهای مومی ممکن است در اطراف چین و چروک‌های‌تان بسته شوند و شما را پیرتر از سن واقعی‌تان نشان دهد. وقتی پای کانسیلرها در میان است، استفاده‌ی کمتر از کانسیلرها باعث جوان‌تر به نظر رسیدن‌تان می‌شود، اگر از کانسیلر زیادی استفاده کنید، به جای پوشاندن نقایص صورت‌تان بر چین و چروک‌های‌تان تمرکز خواهد کرد. مراقب استفاده از رنگ قرمز باشید. تنها یک خط در بالای استخوان گونه‌تان بکشید. قرار دادن این خط در گودی گونه باعث پیرتر شدن‌تان می‌شود، و باعث می‌شود صورت‌تان لاغرتر به نظر برسد. خط چشم مشکی‌تان را با قهوه‌ای جایگزین کنید. خط چشم مشکی روی صورت بسیار تند است و شما را پیرتر نشان می‌دهد، بنابراین از رنگ‌های ملایم‌تر قهوه‌ای برای چشمان‌تان استفاده کنید. مات کردن خط چشم ممکن است باعث شود ظاهر طبیعی‌تر و جوان‌تری پیدا کنید. بر مژه‌های‌تان تأکید کنید. از ریمل‌های ضخیم کننده استفاده کنید، مژه‌های‌تان را فر کنید، یا از مواد ضخیم کننده روی مژه‌های‌تان استفاده کنید تا جوان‌تر به نظر برسید. با بالا رفتن سن، مژه های‌تان نازک‌تر می‌شوند، و باید بر وارونه کردن این فرآیند کار کنید. از رژ لب ساده استفاده کنید. تنها یک رنگ ملایم می‌تواند این ترفند را به نتیجه برساند. اگر خط لب و رژ لب‌تان بیش از حد پررنگ باشد، به این معنی است که به سختی در تلاش هستید جوان‌تر به نظر برسید. با بالا رفتن سن، لب‌های شما به صورت طبیعی در حال باریک شدن هستند، پس می‌توانید آن‌ها را کمی ضخیم‌تر کنید، ولی اگر در این کار زیاده روی کنید، به نتیجه‌ی دلخواه‌تان نخواهید رسید. ب. مراقبت از بدن
      ۱. موهای سفیدتان را بپوشانید
      اگرچه بسیاری از مردم موی سفید را جذاب و به‌روز می‌دانند، ولی برخی افراد به دنبال راه‌هایی برای پوشاندن موهای سفیدشان هستند، این‌طور نیست؟ اگر قصد انجام این کار را دارید، پس از یک آرایشگر برای رنگ کردن موهای‌تان کمک بگیرید تا به ظاهر مطلوب‌تان دست پیدا کنید. شما خودتان نیز می‌توانید موهای‌تان را رنگ کنید،‌یا برای انجام این‌کار از دوست‌تان کمک بگیرید. از تغییر زیادی که در ظاهرتان ایجاد خواهد شد متعجب خواهید شد.
      بااین حال، باید به خاطر داشته باشید که رنگ کردن مو به معنای آسیب دیدن آن است، و با وجود این‌که با از بین بردن موهای سفیدتان به شما کمک می‌کند ظاهر جوان‌تری داشته باشید، ولی موهای آسیب دیده ممکن است این فعل را وارونه کند. تصمیم با شما است. زنانی که موهای‌شان را رنگ می‌کنند باید به خاطر داشته باشند که هایلایت کردن موها نیز می‌تواند ظاهر ملایم‌تری به موهای‌شان بدهد. ۲. از مدل موی به‌روزتری استفاده کنید
      شاید به این دلیل بالا رفتن سن‌تان را حس می‌کنید که مدل موهای‌هان قدیمی است و مدت‌ها است آن را تغییر نداده‌اید. زمان آن رسیده است که یک مدل مو جوان‌پسندانه، و به روزتر انتخاب کنید تا زیبایی صورت‌تان را به رخ دیگران بکشید. یک جستجوی آنلاین انجام دهید یا به مجلات نگاهی بیاندازید تا با مدل‌های جدید مو آشنا شوید. مجبور نیستید از شیک‌ترین مدلی که اصلا به شما نمی‌آید استفاده کنید، بلکه تنها ایجاد یک تغییر نیز می‌تواند بلافاصله شما را ده سال جوان‌تر کند. در ادامه شما را با نکاتی برای زنان و مردان آشنا می‌کنیم.
      زنان ممکن است به فکر کوتاه کردن چتری‌های‌شان بیافتند، چتری گذاشتن برای افرادی که پیشانی بلندی دارند مناسب‌تر است. چتری کوتاه کردن مو باعث جوان‌تر به نظر رسیدن می‌شود. موی لایه‌ای نیز می‌تواند یک زن را جوان‌تر نشان دهد، و به موها یاو حجم ببخشد. اگر از جمله زنانی هستید که موهای بسیار بلندی دارید، می‌توانید به فکر تکه تکه کوتاه کردن موهای‌تان باشید تا صورت‌تان را مانند یک قاب در بر بگیرد و روی شانه‌های‌تان بیفتد. مردان می‌بایست موهای‌شان را کمی بلند بگذارند، موی شلخته باعث پیرتر و خسته نشان داده شدن آن‌ها می‌شود. توازن صحیح را پیدا کنید. مردانی که رد حال کچل شدن هستند بهتر است به تراشیدن سرشان فکر کنند. این امر باعث می‌شود جوان‌تر به نظر برسند و جذاب‌تر می‌شوند. ۳. دندان‌های‌تان را سالم و سلامت نگه دارید
      دندان‌های سفید، صاف، و تمیز نقش بسیار مهمی در جوان نشان داده شدن‌تان دارد. از سوی دیگر، دندان‌های زرد، نامنظم، یا خراب باعث پیرتر نشان داده شدن‌تان می‌شود. اگر مشکل دهان و دندان دارید، باید به دندانپزشک مراجعه کنید. اگر مشکل جدی در این زمینه ندارید ولی توجه زیادی به این بخش نمی‌کنید، شاید زمان آن است که حداقل دو بار در روز مسواک بزنید و مرتب نخ دندان بکشید. شما می‌توانید از خمیردندان‌های سفیدکننده یا نوارهای سفیدکننده استفاده کنید، ولی حتما دقت کنید به روش صحیح از آن‌ها استفاده کنید.
      ۴. لباس مناسب بپوشید
      استفاده از لباس‌های مناسب که باعث لاغرتر نشان داده شدن و به روز بودن‌تان می‌شوند بسیار مهم است. تا زمانی‌که از لباس‌های نامناسب برای سن‌تان استفاده نکنید، می‌توانید از لباس‌هایی که به تن می‌کنید به نفع خودتان بهره بگیرید. لباس پوشیدن متناسب با سن و شکل بدن می‌تواند تفاوت محسوسی در سن ظاهری‌تان ایجاد کند. در ادامه مواردی ذکر می‌شود که در این مسیر به شما کمک می‌کند.
      بهتر است زنان به جای نشان دادن بدن‌شان از لباس‌های مناسب استفاده کنند. پوشیدن لباس‌های باز باعث می‌شود پیرتر به نظر برسید. هم زنان و هم مردان می‌توانند کمد لباس‌های‌شان را به‌روزرسانی کنند. اگر در چند سال یا چند دهه گذشته خرید نکرده‌اید، شاید زمان آن رسیده است با یکی از دوستان‌تان که به جریان‌های روز واقف است به فروشگاه‌ها سر بزنید. هرچند ممکن است بخواهید سبک لباس پوشیدن‌تان را حفظ کنید، ولی ظاهرتان را بهبود ببخشید. برای این که جوان‌تر به نظر برسید از پوشیدن لباس‌های خیلی تنگ اجتناب کنید، در عوض، از لباس‌های مناسب و جذاب استفاده کنید که ظاهرتان را بهبود می‌بخشند. رنگ روشن بپوشید. قهوه‌ای تیره، خاکستری و سیاه باعث می‌شوند پیرتر به نظر برسید. رنگ‌های روشن مانند آبی، قرمز، سبز، یا صورتی باعث می‌شوند ظاهری سرزنده‌تر و شاداب‌تر داشته باشید. اگرچه ممکن است رنگ‌های تیره‌تر شما را لاغر نشان دهند، ولی باید بدانید که در همان حین شما را پیرتر نیز نشان می‌دهد. برا یانی‌که ظاهر تیره‌ترتان را به‌کل از بین ببرید، لباس‌های تیره‌تان را با لباس‌های رنگ روشن‌تر یا زیورآلات رنگ روشن استفاده کنید. به‌عنوان مثال شلوار مشکی را می‌توانید با لباس‌های رنگ روشن بپوشید. زنان باید از زیورآلات مناسب استفاده کنند. ست گوشواره و گردنبند باعث پیرتر نشان داده شدن‌تان می‌شود. ۵. نوشیدن آب را فراموش نکنید
      شما می بایست حداقل ۱۰ لیوان آب ۲۲۵ میلی‌گرمی میل کنید تا پوست‌تان را تازه و بدن‌تان را سالم نگه دارید. با هر وعده غذایی و در طول روز یک یا دو لیوان آب بنوشید. نباید تنها وقتی آب بخورید که احساس تشنگی می کنید. اگر ورزش کرده‌اید، بیش از حد معمول آب بنوشید تا جبران آب از دست رفته‌تان شود. این کار باعث می‌شود نه تنها جوان‌تر به نظر برسید و این جوانی را در خودتان حس کنید، بلکه می‌تواند غبار جند سال را از چهره‌تان بشوید.
      ۶. هر روز ورزش کنید
      هر روز حداقل نیم ساعت ورزش کنید، خواه پیاده‌روی، کلاس یوگا، یا تند راه رفتن صبح. شاید احساس کنید آن‌قدر سرتان شلوغ است که وقت تمرین و ورزش کردن ندارید، یا بسیار بیمار هستید، ولی همیشه یک نوع ورزش وجود دارد که می‌تواند به هر کسی کمک کند. ورزش کردن به شما انرژی می‌دهد و باعث می‌شود حس جوان و پر انرژی بودن داشته باشید. اگر به یک برنامه‌ی ورزشی منظم پایبند باشید، باعث می‌شود به سرعت جوان‌تر به نظر برسید.
      البته، بهتر است با بهره گیری از وعده‌های غذایی سالم مواد مغذی لازم را به بدن‌تان برسانید. بهتر است افراد مسن‌تر یوگا را امتحان کنند. یوگا ورزشی است که به شما کمک می‌کند بدن‌تان را هماهنگ کنید و پر انرژی‌تر باشید. دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی، و پیلاتس نیز بسیار عالی هستند. اگر ورزش کردن باعث سخت شدن عضلات‌تان می‌شود، این اتفاق بخشی از فرآیند ورزش کردن است! ماساژ نیز می‌تواند، به ویژه پس از یک هفته‌ی پرمشغله همراه با کار سخت، در آرامش یافتن و جوان‌تر شدن به شما کمک کند. ۷. یک رژیم غذایی سالم را دنبال کنید
      سه وعده غذای سالم در روز، به همراه میان وعده‌های سالم و آب فراوان، می‌تواند به شما کمک کند تا جوان‌تر به نظر برسید و حس جوانی کنید. اگر از خوراکی‌های فرآوری شده استفاده می‌کنید یا غذاهای‌تان را چندین مرتبه گرم می‌کنید، پس محکوم هستید تا پیرتر از آن‌چه هستید دیده شوید. خوراکی‌های سرشار از ویتامین C مانند بروکلی و پرتقال، می‌توانند در جوان‌تر به نظر رسیدن و حس جوانی کردن به شما کمک کنند، خوراکی‌های سرشار از آنتی اکسیدان مانند انواع میوه‌های خانواده توت می‌توانند در تازه مانند پوست‌تان به شما کمک کنند. هویج و سیب زمینی شیرین نیز برای پوست فوق‌العاده است، و ماست کم چرب می‌تواند به داشتن دندان‌های محکم کمک کند.
      تقریبا هر نوع میوه یا سبزیجات یا خوراکی‌های طبیعی می‌توانند به جوان‌تر به نظر رسیدن‌تان کمک کنند. خوراکی‌های فرآوری شده و چرب را از گردونه‌ی غذایی‌تان خارج کنید، و جوان‌تر از قبل به نظر برسید. ج. حفظ عادت‌های سالم
      ۱. استرس‌تان را کاهش دهید
      قطعا شعار "نگران نباش و شاد باش" یک کلیشه به نظر می‌رسد، ولی اساسا به این معنی است که تلاش کنید یک زندگی عاری از استرس داشته باشید. هرچه در زندگی‌تان استرس کمتری داشته باشید، از لحاظ روانی با فرسودگی کمتری مواجه خواهید شد، که در نهایت به فرسودگی و استهلاک فیزیکی کمتر شما منجر خواهد شد. تا به حال دوستی را دیده‌اید که زمان سختی را سپری کرده باشد و در نهایت مانند شخصی شود که سال‌ها از عمر او گذشته است؟ تمام ما زمان‌های سختی را سپری کرده‌ایم ولی نحوه‌ی مدیریت ما در آن زمان‌ها است که تفاوت بین افراد را ایجاد می‌کند. همیشه تلاش کنید به اندازه کافی بخوابید و استراحت کنید. اگر زندگی سخت به نظر می‌رسد مراقبه را امتحان کنید و ذهن تان را باز کنید، اکثر مشکلات موقتی هستند.
      یوگا انجام دهید، یوگا یک راه عالی برای کاهش استرس، در لحظه زندگی کردن، و مراقبت از بدن‌تان است. متأسفانه، برخی چیزها با استرس و فرسوده کردن شما گره خورده‌اند. شما نمي‌توانید به‌طور کلی از استرس اجتناب کنید. ولی کار کردن بر گرایش‌های مثبت و یک طرح منطقی برای مقابله با استرس می‌توانند در مقابله با استرس کمک زیادی به شما کمک کنند. تا جایی که می‌توانید بخندید. اضافه کردن خنده به زندگی می‌تواند در کاهش استرس و جوان‌تر به نظر رسیدن به شما کمک کند. ۲. حالت بدن‌تان را خوب نگه دارید
      پشت‌تان را صاف نگه دارید و سرتان را بالا بگیرید، به این ترتیب نه تنها حس بهتری خواهید داشت و آماده‌ی پیشبرد روزتان هستید، بلکه در این فرآیند جوان‌تر نیز به نظر خواهید رسید. مرتبه بعد که دل‌تان خواست خمیده راه بروید یا قوز کنید، به این فکر کنید که چند سال پیرتر به نظر خواهید رسید. همه چیز به گرایش خودتان بستگی دارد، وقتی حالت بدن‌تان را به‌خوبی حفظ کنید، پرانرژی‌تر ظاهر خواهید شد و آماده‌ی شروع روزتان هستید، و با این کار جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر می‌رسید.
      این موضوع در مورد نشستن نیز صدق می‌کند. بهتر است ستون فقرات‌تان را در حالت نشسته و ایستاده، صاف نگه دارید. ۳. به اندازه کافی استراحت کنید
      اگرچه هر فردی به میزان زمان متفاوتی برای استراحت نیاز دارد، حداقل ۷-۸ ساعت خواب شبانه می‌تواند شروع خوبی برای استراحت کافی و در نتیجه هوشیارتر به نظر رسیدن باشد. قطعا دل‌تان نمي‌خواهد به‌خاطر بی خوابی صورت پف کرده یا پوست رنگ پریده‌ای داشته باشید. به‌خوبی استراحت نکردن می‌تواند به تمایل‌تان برای قوز کردن بیانجامد، و به این ترتیب عادت‌های سلامت‌تان را حفظ نخواهید کرد. هر چه سن‌تان بیشتر می‌شود، بدن‌تان نشانه‌های خستگی را ساده‌تر نشان می‌دهد، بنابراین باید اطمینان حاصل کنید میزان خواب‌تان همان میزانی است که بدن‌تان واقعا به آن نیاز دارد.
      درست است که هرچه سن‌تان بیشتر می‌شود، ممکن است به خواب کمتر یا بیشتری نیاز داشته باشید. به نشانه‌های بدن‌تان دقت کنید و آن‌ها را دنبال کنید. ۴. از استعمال دخانیات اجتناب کنید
      استعمال دخانیات نه تنها برای سلامت‌تان وحشتناک است، بلکه باعث می‌شود خیلی پیرتر از سن واقعی‌تان دیده شوید، و این اتفاق به سرعت می‌افتد. اگر سیگاری هستید، باید این عادت‌تان را ترک کنید تا از باریک‌تر شدن لب‌ها، خشک شدن شدید پوست و افزایش چین و چروک روی پوست‌تان جلوگیری کنید، و بنابراین درخشش را به موهای‌تان باز گردانید. استعمال دخانیات باعث تغییر رنگ دست‌ها و ناخن‌های‌تان نیز می‌شود، که باز هم باعث پیرتر نشان داده شدن‌تان می‌شود. وقتی این عادت را کنار بگذارید به سرعت ظاهر جوان‌تری پیدا خواهید کرد.
      ۵. از نوشیدنی‌های الکلی دوری کنید
      نوشیدن الکل باعث می‌شود پوست‌تان پف کند و خشک‌تر شود. اجتناب از نوشیدني‌های الکلی شما را ده سال جوان‌تر می‌کند.
      ۶. به سن‌تان ببالید
      وقتی می‌توانید برای کاهش سن ظاهری‌تان گام‌هایی بردارید، به جای این‌که تلاش کنید خودِ واقعی‌تان را مخفی نگه دارید، به عمری که از خدا گرفته‌اید ببالید. شما باید دستاوردهای بزرگی در زندگی‌تان داشته باشید، و احتمالا دوست ندارید دوباره مانند بیست ساله‌ها یا سی ساله‌ها به نظر برسید. اگر گرایشات جوانانه‌تان را حفظ کنید و به آن‌چه هستید و ظاهرتان، ببالید، آن‌گاه جوان‌تری از کسانی خواهید بود که درمانده به دنبال پوشاندن نشانه‌های بالا رفتن سن‌شان هستند.
      درباره‌ی خودتان و ظاهرتان حس مثبتی داشته باشید. این کار به شما کمک می‌کند جوان‌تر به نظر برسید و احساس جوانی کنید. منبع: wikihow
      ترجمه: پایگاه خبری فردا
    • توسط sajjad
      ۱- کیفیت زندگی شما رابطه مستقیمی با کیفیت روابط شما دارد.
      ۲- مردم تنها می‌شوند، چرا که بجای ساختن پل، دیوار می‌سازند!
      ۳- شریک شدن در لذت‌ها، لذت بردن را دو برابر می‌کند، و شریک شدن در غم و اندوه‌ها، غم را نصف می‌کند.
      ۴- حقیقت این است که همه شما را آزار می‌دهند! کار شما این است افرادی را پیدا کنید که می‌ارزد تحملشان کنید.
      ۵- نه قرار است بالاتر از تو باشم، و نه پایین‌تر. ما همیشه کنار هم هستیم.
      ۶- اشکال روابط امروزی این است که آنقدر همه از رابطه‌های قبلی خود آزار دیده‌اند که دیگر حاضر نیستند گارد خود را پایین بیاورند!
      ۷- اصلا مهم نیست که به اعتقاد خودتان چقدر تحصیل کرده، با استعداد، پولدار یا باحال هستید. اینکه با دیگران چگونه رفتار می‌کنید گویای همه چیز هست. همه چیز!
      ۸- اگر واقعا به کسی اهمیت می‌دهید، به گفتنش اکتفا نکنید، به او نشان دهید!
    • توسط sajjad
      قابل توجه خانم های محترمه وآقایان محترمی که تصمیم به جدائی واقامه دعوی درداد گاه های خانواده رادارند.لطفآصادقانه وبه دورازهرگونه بغض وکینه ،قبل ازهراقدام نسنجیده وشتا بزده ، هریک اززوجین با آرامش کا مل براساس واقعیات آشکاروپنها ن خود وهمسرتان ، با خلوت گزینی ،به سئولات ذ یل با دقت وبدون پرده پوشی پاسخ داده وحتی جزئیات را نیزبیان فرمایید.چراکه به تجربه ثابت شده کلید رمزگشای اکثرمشکلات مبتلابه زندگی زنا شوئی دربیان جزئیات نهفته است.
      لطفآپاسخ سئوالات رابه ترتیپ شماره ، درصفحه دیگری بنویسید وبا هما هنگی همسرتان درنشستی سمبلیک درمحضردادگاه ،خودتان قاضی شده وبا مقایسه پاسخهای خود وهمسرتان ،مسائل مورد اختلافتان را شناسائی نموده و موشکافانه بررسی ومورد تجزیه وتحلیل قرارداده وتصمیمی عقلا ئی اتخا ذ فرمایید.
      1- سن،تحصیلات ،شغل وموقعیت اجتماعی خود را دقیق وکا مل بنویسید.
      2- سن، تحصیلات ،شغل وموقعیت اجتماعی همسرخود را دقیق وکا مل بنویسید.
      3- تحصیلات ،موقعیت اجتماعی وکاری خانواده درجه یک(پدرومادر) خود را دقیق بنویسید.
      4- تحصیلات ،شغل وموقعیت اجتماعی وکاری خا نواده درجه یک (پدرومادر) همسرخودرابنویسید.
      5- درحد اطلاع وتوان شناخت ودرک خودتان ،نقا ط قوت وضعف خودتان را به تفکیک دقیق وکا مل بنویسید.
      6- درحد اطلاع وتوان شناخت ودرک خودتان ،نقا ط قوت وضعف همسرتان را به نفکیک دقیق وکا مل بنویسید.
      7- آیادرمجموع اززندگی درکنارهمسرتان راضی هستید ؟ اگرپاسخ منفی است لطفآ دلا ئل آنرا دقیق وکا مل شرح دهید.
      8- آیا ازنقش پدرومادرخودتان درطول زندگی وبویژه دوران زنا شوئی تان راضی بوده وهستید ؟ اگرپاسخ منفی است لطفآ دلا ئل آن رابویژه دردوران زندگی زنا شوئی تان شرح دهید.
      9- -آیا ازنقش پدرومادر همسرتان درطول زندگی زناشوئی تان راضی هستید ؟ اگرپاسخ منفی است لطفآ دلائل آن بویژه درارتبا ط با مسائل اخیرتان را دقیق شرح دهید.
      10- واکنش شما دربرابرانتقادات دیگران وبویژه همسرونزدیکا نتان چگونه است ؟ لطفآبه تفکیک شرح دهید.
      11 - واکنش همسرتان دربرابرانتقا دات دیگران وبویژه خودتان ونزدیکا نتان چگونه است ؟ لطفآ به تفکیک شرح دهید.
      12- واکنش شما درمسائل اجتماعی مثلآ درترا فیک ،بوق زد نهای نا بجا ،مشاهده پرخا شگری وبرخورد فیزیکی دیگران چیست ؟ لطفآ دقیق شرح دهید.
      13- واکنش همسرتان درمسائل اجتماعی مثلآ درترافیک ،بوق زد نهای نا بجا ، مشاهده پرخا شگری وبرخورد فیزیکی دیگران چیست ؟ لطفآ دقیق شرح دهید.
      14- آیا ازشهرومحل زندگی وکارتان راضی هستید ؟ اگرپاسخ منفی است دلا ئل آن را دقیق شرح دهید.
      15- آیا با همسرتان رابطه معقول وکا مل جنسی دارید ؟ اگرپاسخ منفی است دلا ئل آن را صادقانه وکامل شرح دهید.
      16: آیا درارتباط با مسائل جنسی وبرقراری آن ، با همسرتان توافق دارید ؟ اگرپاسخ منفی است لطفآ دلا ئل آن را صا د قانه وکا مل شرح دهید .
      17: آیا درارتبا ط با مسا ئل جنسی ازهمسرتان توقع وانتظاررفتارخا صی دارید ؟ اگرپاسخ مثبت است دلا ئل آن را شرح داده وخواسته تان را صا دقانه بیان فرما ئید .
      18: آیا به مواد مخد ر ویا مشروبات الکلی اعتیا د دارید ؟ اگرپاسخ مثبت است لطفآ کم وکیف علا قه مندی خود به ادامه یا ترک آن را کا مل شرح دهید.
      19: آیا همسرتان به موا د مخد ر ویا مشروبا ت الکلی اعتیا د دارد ؟ اگرپاسخ مثبت است لطفآ کم وکیف وعلاقه مندی ایشان به ادامه یا ترک آن را کا مل شرح دهید.
      20:آیا درمجموع خود را فردی خوشبخت وموفق میدانید ؟ اگرپاسخ منفی است لطفآ دلا ئل آن را شرح دهید.
      درخاتمه درخواست وبرآن تاکید میشود ازآنجایی که این روش ابرازاحسا سات متقا بل زوجین با هد ف ریشه یابی و خاتمه دادن به اختلا فات وبازگشت به کا نون گرم خانواده ،کاملآ خصوصی وتنها توسط آنها تحریرودرپیشگاه وجدان خودشان ودرمحضر داد گاهی سمبلیک افشا میشوند ،نیازی به نگهداری آنها نیست وباید امحاء شوند لذا طلب مینماید زوجین به سئوالات فوق الذکرصا دقانه وبدون پنهان کاری مسا ئل هرچند بسیارکم اهمیت ازدید خود شان پاسخ فرمایند تا نتیجه اصولی ومطلوب ازآن حا صل گرد د.
      لازم بذکراینکه،ازآنجائی که هستند همسرانی که علیرغم توانمندی درریشه یابی وحل وفصل مسا ئل مورد اختلاف فیما بین ،ترجیح میدهند ازمشا وران حرفه ای نیزکمک بگیرند ، برهمین اسا س سعی شد پرسش وپا سخها بگونه ای علمی وکارشنا سانه تهیه شوند تا قابل استفاده برای همه عزیزان با دید گاه های متفاوت باشند وزوجین بتوانند درصورت تمایل عین لیستهای تهیه شده را بمنظورتسریع وحصول نتیجه بهترازجلسا ت مشاوره ،به آن مراکزارائه نمایند. درهمین راستا از تما می شما سروران وصاحب نظران فرهیخته بویژه اساتید محترم حوزه ودانشگاه ، استدعا وانتظاردارد با درج کامنت های خود دربخش نظرات ،ما را ازهرگونه کاستی واشتبا هات احتمالی این مطا لب آگاه نموده ونظرات اصلاحی خود را درج نمایید تا همگان ازآن بهره مند شویم . همیشه شا د زید واندیشه تان نیکوباد.
      نویسنده: اسماعیل توکل نیا
      منبع: عمارنامه
    • توسط sajjad
      بهترین روز دنیاست وقتی تو چشماتو باز کردی انگار خدا تورو دقیقا توی زمان مناسب به این دنیا آورد تا بهم بفهمونه خوشبختی چه رنگی داره ...
      نمیتونم دنیایی رو که تو توش نیستی رو تصور کنم. حتی بهشتم بدونه تو قشنگ نیست. 
      خیلی این روزامو دوست دارم. به قدری که از خوشی گریم میگیره !
      سخت ترین کار دنیا وقتیه که بخوای واسه کسی که هر روز بهترینها رو بهت هدیه میده جوری تولد بگیری که قسمت کوچیکی از محبت هاشو جبران کنی ...
      امیدوارم تونسته باشم تفاوتی توی این روز نسبت به روز های دیگه برای عزیز ترینم به وجود بیارم.

عاشقتم خیلیییییی شدید 
      بهترین هارو برات آرزو دارم عزیز ترینم. 
      خوشحال ترینم وقتی تو باشی، جز تو کسی رو نمیخوام.
      یا مهدی ...

20 خرداد 96 - سجادش

"پی نوشت: عزیز ترینم زهرا جان بهترین روز عمرم بودد امروز واقعا عااااااااااااالی بود.
      خیلی عاشقتم، خیلی شدید ...
      اولین بارم بود که برای عشقم تولد میگیرم، ببخشید که خوب نتونستم این کارو بکنم. قول میدم جبران کنم 
      امیدوارم باهم روز های فوق العاده ای رو داشته باشیم عزیز ترینم ممنونم بخاطر تک تک ثانیه هایی که کنارم هستی ...
      امیدوارم هر روزت مثل امروزت فوق العاده باشه ...
      امیدوارم غرق بشی همیشه توی خوشبختی ...
      دوست دارم تا ابد...
      راستی گفتم عاشقتم؟ "

پخش آنلاین: یوتیب | آپارت
      دانلود | کیفیت اصلی
      دانلود | کیفیت پایین
  • موضوع ها

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.