رفتن به مطلب
sajjad

با ۹ دانستنی باورنکردنی درباره‌ی کتاب‌ ها

Recommended Posts

داستنی درباره کتاب

در ایران هنوز هم صحبت از سرانه‌ی پایین مطالعه و کم وقت گذاشتن برای مطالعه است. حتی یک سری از مشاهیر و سلبریتی‌ها هم در این راستا دست به کار شده و به ایجاد کمپین‌هایی برای مطالعه و تبلیغ کتاب‌های خوب پرداخته‌اند. ما همگی در نوجوانی بیشتر کتاب خوانده‌ایم تا در بزرگسالی و در دنیای امروز هم چیزهای جذاب‌تری مثل شبکه‌های اجتماعی عمده‌ی وقت ما را به خود اختصاص می‌دهند. به شما پیشنهاد می‌کنیم که در ادامه با دانستنی‌هایی باورنکردنی درباره‌ی کتاب‌ها با ما همراه باشید.

۱. اگر در نروژ کتابی منتشر کنید، دولت ۱۰۰۰ نسخه از آن را ( اگر کتاب کودک باشد ۱۵۰۰ نسخه) خریداری کرده و در کتابخانه‌های سطح کشور توزیع می‌کند.

۲. یک سنت در ایسلند وجود دارد که طبق آن در شب عید کریسمس مردم به عنوان هدیه به هم کتاب می‌دهند و شب را به مطالعه و شکلات خوردن میگذرانند.

۳. در سال ۲۰۱۲، بک زن نابینا کتابی نوشت. پسرش فصل‌ها را برای او میخواند تا ادیت‌های لازم را انجام دهد و سپس برای حروف‌چین می‌فرستاد. یک بار او جوهر خودکارش تمام شده بود و متوجه نشده بود و ۲۶ صفحه خالی تحویل پسرش داد. بعدا پلیس در تلاشی ۵ ماهه کمک کرد که متن را بازیابی کنند.

۴. رایج‌ترین عبارت در کتابهای هری پاتر « هیچ اتفاقی نیوفتاد» و در سری کتابهای توایلایت «من آهی کشیدم» است.

۵. استفان کینگ با نام مستعار یک کتاب برای کودکان نوشت و سپس با نام خودش آن را بررسی کرد.

۶. کتابی در آلمان وجود دارد که برای تشویق بچه‌ها به خوب بودن آنها را می‌ترساند. مثلا پسری که خودش را تمیز نمیکند و سوپش را نمیخورد رانده شده و میمیرد، دختری که با کبریت بازی می‌کند آتش گرفته و میمیرد و یا دو پسری که یک سیاهپوست را اذیت می‌کنند در جوهر غرق می‌شوند.

۷. نویسنده‌ی کتاب آهن غول پیکر، Ted Hughes، این کتاب را برای فرزندانش نوشت تا دلیل خودکشی مادرشان در سال ۱۹۶۳ را توضیح دهد.

۸. اولین کتاب شرلوک هولمز تحت عنوان «مشاهده‌ی قرمز»، اولین کار تخیلی‌ای بود که از ذره‌بین به عنوان یک ابزار برای کاراگاه‌بازی و تحقیقات استفاده کرد و دلیل اینکه امروزه هم این وسیله به کارآگاهان ارتباط داده می‎شود همین است.

۹. کتاب To train up a child که توسط Micheal Pearl نوشته شده است از تنبیه بدنی سخت و حتی دادن گرسنگی برای کنترل کودکان دفاع می‌کند. این کتاب منجر به مرگ چند کودک شده‌است!

منبع: دیجی رو

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• گروه تلگرامی دیوونه تو

• مطالب مشابه

• توسط sajjad
      1. افرادی که قضاوت می‌کنند
      افراد قضاوتگر را این روزها همه جا می‌توان دید، آن‌ها همه چیز را نقد و قضاوت می‌کنند و همان نتیجه‌ای را می‌گیرند که خودشان ترجیح می‌دهند. اگر شما وقت زیادی را صرف کنید و چیزی را برای آن‌ها با جزئیات فراوان برایشان شرح دهید یک گوش آن‌ها در و گوش دیگر دروازه خواهد بود چون پیش از آن که سخنان شما حتی شروع شده باشد آن‌ها به نتیجه و قضاوت نهایی رسیده‌اند. آن‌ها در گوش دادن و ارتباط برقرار کردن بسیار ضعیف هستند بنابراین دوستی و همکاری و مشورت با چنین افرادی به معنای واقعی کلمه، اتلاف وقت است.
      2. افرادی که حسادت می‌کنند
      اگر به فعالیت‌های مهمی مثل کارآفرینی مشغول هستید در طول فعالیت خود با فراز و نشیب‌های زیادی روبرو خواهید شد. همه در چنین شرایطی به افرادی نیاز دارند که از آن‌ها حمایت کنند به خصوص در شرایط سخت که روحیه دادن و افکار مثبت اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. اما این افراد حمایتگر باید در روزهای اوج و موفقیت هم چشم دیدن خوشحالی‌های شما را داشته باشند! افراد حسود نمی‌توانند شادی و موفقیت شما را ببینند، آن‌ها دوست دارند اتفاقات خوب فقط برای خودشان بیفتد و نه کس دیگری، در نتیجه به نحوی برای خراب کردن موفقیت و حس خوب شما تلاش می‌کنند، پس پیش از آن که به هدف خود برسند این افراد مسموم را از اطراف خود دور کنید.
      3. افرادی که زورگو هستند
      افراد زورگو و کسانی که دوست دارند همه چیز را تحت کنترل داشته باشند هرگز به حرف‌های بقیه گوش نمی‌دهند. آن‌ها نمی‌خواهند این کار را انجام دهند چون تصور می‌کنند که همه چیز را می‌دانند و بهترین راه انجام هر کاری در دست خود آن‌ها است. چنین افرادی در روابط شخصی و دوستانه بسیار آزاردهنده هستند اما در محیط‌های کاری و حرفه‌ای به یک کابوس واقعی تبدیل می‌شوند. یک ساختار شغلی موفق، تنها در سایه همکاری و پیروی از دستورات امکان پذیر است و اگر افراد کنترل کننده و زورگو در گروه شما وجود داشته باشند به معنای دوتا شدن آشپز است، یعنی آش یا شور می‌شود یا بی‌نمک!
      4. افرادی که مغرور هستند
      هرگز اعتماد به نفس را با غرور اشتباه نگیرید. افرادی که اعتماد به نفس دارند الهام بخش دیگران هستند اما افراد مغرور تنها آزاردهنده هستند و باعث ناراحتی دیگران می‌شوند. فردی که رفتار مغرورانه‌ای دارد تصور می‌کند که بهتر از دیگران است و هرگز خود را هم سطح با بقیه تصور نمی‌کند در نتیجه انتظارات بالایی هم دارد. چنین افرادی در روابط دوستانه بسیار خودخواهانه رفتار می‌کنند و قابل تحمل نیستند. همچنین در محیط‌های کاری نیز نمی‌توان حضور چنین افرادی را تحمل کرد چون محیطی ناخوشایند برای بقیه به وجود می‌آورند.
      5. افرادی که مظلوم نمایی می‌کنند
      چنین افرادی خود را قربانی می‌دانند و همیشه بهانه‌هایی برای توجیه اشتباهات و خطاهای خود دارند. این نوع از افراد مسموم را همه جا می‌توان دید چون از نظر تعداد نسبت به گروه‌های دیگر برتری دارند. چنین افرادی هرگز مسئولیت کارها و اشتباهات خود را نمی‌پذیرند و آن را بر گردن دیگران می‌اندازند. چنین افرادی هرگز دوستان خوب و مسئولیت پذیری نخواهند بود و حضور آن‌ها به خصوص در محیط‌های کاری بسیار آسیب‌زا است. بنابراین شما چاره‌ای جز حذف کردن آن‌ها ندارید اما با این کار از گلایه‌ها و بی‌مسئولیتی آن‌ها خلاص خواهید شد.
      6. افرادی که موج منفی می‌دهند
      افرادی که همیشه بدبین هستند باعث از بین رفتن موج مثبت در اطراف شما خواهند شد. آن‌ها با حرف‌های بد و پیش بینی‌های منفی باعث از بین رفتن امید بقیه می‌شوند و شما هرگز از چنین افرادی حرف‌های مثبت و تشویق کننده نخواهید شنید. این افراد مسموم هر ایده و فکر جدیدی را محکوم به شکست می‌دانند و به جای حمایت کردن از شما و تلاش‌های شما، فقط به شکست‌های احتمالی فکر می‌کنند. این افراد ممکن است از روی حسادت یا بدذاتی این کار را انجام دهند یا ساختار ذهنی منفی گرایی داشته باشند اما در هر صورت اگر به دنبال موفقیت و زندگی شاد و آرام هستید باید چنین افرادی را از اطراف خود دور کنید.
      7. افرادی که دروغ می گویند
      شما برای این که بتوانید فرد موفقی باشید باید خودتان را با افراد موفق احاطه کنید، افرادی که قابل اعتماد هستند و همیشه می‌توانید روی آن‌ها حساب کنید. واضح است که افراد دروغگو، هرگز قابل اعتماد نیستند و نمی‌توان روی آن‌ها حساب کرد چون شما نمی‌توانید از درستی حرف و قول وی مطمئن باشید. این دسته از افراد مسموم به تدریج باعث آسیب دیدن کار و روابط شما خواهند شد پس بهتر است هرچه زودتر آن‌ها را از اطراف خود دور کنید تا از شنیدن دروغ و حرف‌های بی‌اساس رها شوید.
      8. افرادی که غیبت می‌کنند
      بیشتر افراد غیبت می‌کنند و بدی‌های دیگران را برمی‌شمارند تا نقاط ضعف و کاستی‌های خود را مخفی کنند اما شما در غیبت‌هایی که می‌شنوید نمی‌توانید واقعیت را از حدس و گمان‌ها جدا کنید در نتیجه اطلاعاتی غلط و تحریف شده تولید می‌شود که می‌تواند به احساسات دیگران صدمه بزند و به دشمن شدن آن‌ها با شما منجر شود. بنابراین بودن در کنار افرادی که اهل غیبت کردن هستند و بدتر از همه، دوستی با این افراد می‌تواند به موقعیت کاری و اجتماعی شما به شدت صدمه بزند. این افراد مسموم مثل سرطان گسترش پیدا می‌کنند و محیطی بد و منفی در اطراف شما به وجود می‌آورند که در نهایت به ضرر شما تمام خواهد شد.
    • توسط sajjad
      شناسنامه‌ی کتاب
      عنوان اصلی کتاب: The Hand Carved Coffins
      عنوان کتاب به فارسی: تابوت های دست ساز
      نویسنده: ترومن کاپوتی
      تعداد صفحات: ۱۰۱
      درباره‌ی کتاب تابوت های دست ساز
      کتاب تابوت های دست ساز معروف‌ترین رمان ترومن کاپوتی است که به‌کمک آن توانست دوباره به‌ روزهای محبوبیتش برگردد. این اثر که روایت‌های متفاوتی با سایر کتاب‌های جنایی دارد، بسیار غیرمتعارف است. کاپوتی در کمال خونسردی گزارش‌هایی هولناک ارائه می‌دهد؛ گزارش‌هایی که به‌گفته‌ی خودش برای‌شان جان کَنده است.
      کتاب درمورد یک پرونده‌ی جنایی واقعی است که در دهه‌ی هفتاد آمریکا رخ‌ داده است. قربانیان به‌طرز شگفت‌آوری به قتل می‌رسند و پرونده به‌دست کارآگاهی باهوش و کارکشته می‌افتد.
      با خواندن کتاب غرق در فضاهای سنگین و رعب‌آور می‌شوید. مکالمه‌ها و توصیف شب‌نشینی‌های طولانی، شما را با خود همراه خواهد کرد. در تمام این مدت وقتی یادتان می‌افتد ماجراها واقعا اتفاق افتاده‌اند، رعب و وحشت وجودتان را فرامی‌گیرد.
      پل استر (نویسنده و فیلم‌نامه‌نویس مشهور آمریکایی) درباره‌ی این اثر کاپوتی چنین گفته است: «تلفیقی از رمان‌نویسی و گزارشگریِ بخشِ هولناک زندگی، این هنر ترومن کاپوتی حسادت‌برانگیز بود.»
      بخشی از کتاب
      اضطراب، همچنان که هر روان‌پزشکِ گران‌قیمتی بهتان خواهد گفت، حاصلِ افسردگی است؛ اما افسردگی، همچنان که همان روان‌پزشک در جلسه‌ی دوم و بعد دریافت حق ویزیت بعدی آگاهتان خواهد کرد، حاصلِ اضطراب است. تمامِ بعدازظهر را در این چرخه‌ی پُرملال دور زدم. دمِ غروب دیگر دو خوره با‌هم همراه شده بودند؛ اضطراب که با افسردگی آمیخت، نشستم و زُل زدم به اختراعِ جنجالی آقای بِل، ترسان از لحظه‌ای که بالاخره باید شماره‌ی مُتل پرِیری را می‌گرفتم و صدای جیک را می‌شنیدم که تأیید می‌کرد دایره از پرونده کنارش گذاشته.
      کتاب صوتی در نوار
      منبع: چطور
    • توسط sajjad
      مهمان این برنامه کتاب باز سردبیر فصل نامه فرم و نقد بود.
      سینما و ادبیات چه نسبتی باهم دارند؟
      س: یادتونه اولین بار ما همدیگرو کجا دیدیم ؟
      توی کتابخونه کانون فرهگی پرورش فکری کودک و نوجوان ۲۰ سال پیش هر روز شما میرفتین پشت یه میز منم پشت یه میز دیگه ..
      ص: فصل نامه فرم نقد دربارش بگید
      ف: مجله ای است که ۱۰۰ صفحه سینما داره ۱۰۰ صفحه هم ادبیات تماما هم نقده و نسیه توش نیست.
      ص: چرا ادبیات؟ چرا داستان؟ چرا نقد ؟
      ف: من فکر میکنم که ادبیات به مراتب از سینما مهمتره چون ادبیات تونش و ربطش به انساسن خیلی بیشتر از سینماست، ادبیات بیشتر ادم میسازه تا سینما، ادبیات بیشتر مارو با خودمون اشنا میکنه و با جهان پیرامونمون ...
      ادبیات کاری میکنه که هیچ مدیوم دیگه ای نمیتونه بکنه تخیل رو شوکوفا میکنه، سینما نمیتونه موسیقی نمیتونه حتی هیچ مدیوم دیگه نمیتونه ...
      یعنی کسی که میاد پیش من و میگه من میخوام نقد بنویسم و بفهمم و چه خبره میگم برو رمان بخون ...
      پشت ادم اگر رمان باشه رمان های کلاسیک فرهنگی و ایرونی و ادبیات کلاسیک ایرون قطعا درست تر جلو میره تا اینکه این پشت خالی باشه ....
      نسل ما ادبیات با ما مانوس بود من یادمه توی دوره دبیرستان رمان هایی که بود ما چیزی جا نمیذاشتیم. شعر میخوندیم رمان میخوندیمن. شعر اخوان یادمه توی دوران دبیرستان که با دوستان میخوندیم شعر و رمان و رمان و رمان ....
      شاید اون پشتوانه اصلیه منه در این حیطه یعنی تخیل رو میفهمم فکر میکنم ادمی که داستایوسفکی نخونده چخوف نخونده پوشکین نخونده امیلی پست نخونده همینگوی نخونده فالکنر نخونده کمیتش خیلی میلنگه ....
      و ادم هایی که اینارو درست خوندن و منم بعد از دو دهه دوباره دارم ادبیات میخونم و جلسات نقد ادبی هم تا چند وقت پیش توی کافه داشتیم. به شدت دارم لذت میبرم و به شدت دارم چیزای جدید یاد میگیرم.
      بحث فرم و من ظاهرا ادم فرموله کننده ای توی ایرانم خیلی اش رو مدیون ادبیاتم یعنی خیلیشیو مدیونه اینم که یه کسی به یه لغت به یه مکث توی لغت تبدیل میکنه یه حس رو این چقدر فرمه !
      س: اینو توضیح میدین؟
      ف: اجازه بدید قبل از این که اینو توضیح بدم ی نکته عرض کنم ما معمولا گفتم رمان نمیخونیم نسل امروز رو عرض میکنم و پشتمون خالیه از تخیل یعنی بدونه رمان تخیلی درکار نیست به نظر من ...  یعنی تخیل تربیت شده ای در کار نیست ...
      ادم نمیتونه هم زندگی رو تجربه کنه و تجربه های این همه ادم رو اما رمان به ما این تجربه هارو منتقل میکنه و همه بخشیش رو بهمون منتقل میکنه اگه کنش خوندن یاد بگیریم، نه این که بخونیم بگیم چی بود ؟ نه مهم نیست چی بود ! مهم اینه چگونه بود !!!
      همه بحث فرم که تو سوال کردی هم همین بود چگونه بود ! این که قصه اینجا تموم شد یا فرم سریالمون یا فلان فیلم خیلی اهمیت نداره تازه چه هم توی دل چگونه هست. یعنی وقتی چگونه درست باشه چه اش از دل اون درمیاد.
      س: ولی شما همیشه طرفدار چگونه هستید اینو میدونم ولی اگه این دوتا باهم ترکیب بشه چی ؟ یعنی این که مهم که بگیم چی چگونه بود ...
      این به نظرم قدم اوله که بگیم چی چگونه بود ؟ یعنی داریم اصالت رو به چی میدیم اما وقتی بگیم چگونه بود ؟ این دمکراسی هم قائلیم برای همه آدم های که هرچی میخوان بگن اما بلد باشن بگن اما درست بگن تازه از اونجا که درست گفتن حالا دعوامون تازه شروع میشه !
      اما اونایی که خیلی ادعای ارزشی دارن خیلی ادعای روشن فکری دارن خیلی ادعای فلسفی دارن و چگونه ندارن ادعاشون رو هواست چی راجع بهش حرف میزنن !وقتی بلد نیستن حرف بزنن ...
      حالا اگه بحث قبلی رو بخوایم ادامه بدیم فرق ادم با دیگر موجودات که آفریده شدن چیه ؟ بعضی ها میگن کاره، بعضی ها میگن کلامه، من یه ذره اونورترم میگم قصه هست ... ادم با قصه تعریف میشه ادمی که قصه نداره ادم نیست! و ادمی که به قصه علاقه نداره ادم نیست! و مرگ براش بهتره ...
      یاد شهرزاد بیوفت، شهرزاد قصه تو قصه میبرد واقعه تو واقعه که مرگ پشت در بمونه مرگ میگفت یا قصه بگو یا بمیر و اون قصه میگفت ...
      یعنی قصه غیر از این که تخیل رو و ادم رو و قصه ادمیزاد رو عقب روندن مرگه ...
      قصه زندگیه مونادی زندگیه حالا میفهمی چرا میگم ادبیات مهمتر از سینماست و اگر سینماییم دوست دارم قطعا سینمای قصه گوست به زبون تصویر ولی واژه و کلام قلدر تر از تصویره یعنی چی ؟
      یعنی شما نمیتونی چیزایی که نوشته میشه خیلی چیزایی که نوشته میشه ترجمه کنی به تصویر شما نمیتونی هیچ بیت حافظ رو ترجمه کنی به تصویر ...   شما نمیتونی خیلی از حس های انسانی توی ادبیات کلاسیک رو تصویریش کنی، درنمیاد اصلا و تازه دارم فکر میکنم که هیچ مدیومی نمیتونه مدیوم دیگرو بپوشونه هر مدیومی مستقله، فرم خودش رو داره و پدیدار و معینه که ترجمه ناپذیره به همین دلیل باز بگم به نظرم ادبیات ادم میسازه تخیل رشد میده، چشم مارو باز تر میکنه، مارو لطف تر میکنه، مارو سخت تر میکنه، و آمادگی برامون به وجود میاره که با مرگ دست و پنجه نرم کنیم و مرگ رو عقب برونیم.
      س: اقای فراستی من سوال بعدیم هم درباره تیتر یک همین فصل نامه هست (فرم و نقد)  یه مطلبی از ویزینیو ولف چگونه باید کتاب خوند ؟
      ف: شاهکاریه یعنی تو نخوندی امشب بخونی زنگ میزنی به من میگی دمتون گرم بی نظیر مطلب!
      س: اقای فراستی چگونه باید دکتاب خواند؟
      خیلی این سخته! خیلی باید ادم خودشو تقویت کنه تا بتونه درست کتاب بخونه. به نظرم گزینش نباید کرد اول، کتاب ادبیات خوب که دستت میرسه بخون.
      اگه کتاب زنده باشه همچنان ...
      مثال میزنم این کتاب برای زنده یاد احمد محموده من اخیرا زمین سوختشو خوندم از اون کتاب هایی بود که از دستم در رفته بود که ذدزیازه  جنگه مرسی درباره سه ماه اول جنگه که از سطر اول تو هیچی نمیدونی روای شروع میکنه تو خیابون راه رفتن و حرفای مردم رو شنیدن و منتقل کردن حرف ها ...
      انگار که اون موقع است که شهریوره ۵۹ و تو توی اهوازی با این مردم جونوبی که داره تجواز عراق شروع میشه ..
      انقدر این کتاب تواناست توی فرم که تو دل میدی و میری جلو نمیذاره کات کنی یه نفس مجبوری بری آدم هارو میشناسی حرکت رو میفهمی محمود معتقده که کتاب رمان توصیف و حرکت در توصیف نیست خود حرکته!
      یعنی اگه میخواد بهت بگه که طرف گرمش بود و چطور ....
      اگر مشکل نگارشی داشت ببخشید و در زیر پست صحیحش رو بگید.
    • توسط ابوالقاسم کریمی فرزندزمین
      خلاصه کتاب

نام کتاب:سطر اول را نمی نویسم
      شعر کوتاه ارمنستان
      انتخاب و ترجمه واهه آرمن
      .........................................................
      1
      بروم کمی سنگ بیاورم
      وَ در اتاقم بگذارم
      کمی واقعیت
      میان این همه هیاهو
      2
      هدفی نیست
      من زه کمان را می کشم
      وَ رهایش میکنم_
      بدون تیر
      3
      با رودهای تو
      تا دریاهایت جاری شدم
      تا اقیانوس تو
      یک صحرا راه مانده...
      4
      بر کاغذ براق قصری باشکوه نقاشی کردی
      خانه ام آنجا نبود دَرَش را نیافتم
      بر کاغذ کاهی خانه ای گرم نقاشی کردی
      خاطره ام آنجا بود،
      در را باز کردم
      بی صدا وارد شدم.
      5
      زندگی یک مجازات آسمانی ست
      یک شمع سوزان در تاریکی.
      عشق می گوید
      به پشت سر نگاه نکن
      خاطره می گوید
      به رو به رو نگاه نکن.
      6
      خدایا
      مرا برای تردید هایم ببخش
      اما برای من
      تصور شیران در حال چَرا در کناره ها
      آسان تر از تصور انسان کامل است
      7
      شعر در دوران ما
      میتواند هر چیزی باشد
      جز نان و کره
      8
      روی لب های بابونه
      که شکفته است در آفتاب
      پینه دوزی نشسته.
      این اثر انگشت من است
      بر حافظه ی تو.
      9
      من نقطه را دوست ندارم
      پایان، همیشه کار خداست
      .........................................................
      گرد آوری و تایپ:ابوالقاسم کریمی(فرزندزمین)
    • توسط sajjad
      امروز فیسبوک اعلام کرد که در اوایل این هفته، یک نقض امنیتی باعث شد که 50 میلیون حساب کاربری تحت تاثیر قرار بگیرد. این باگ در بخش View As” فیسبوک پیدا شده و به هکرها اجازه می‌دهد تا کلید دسترسی به اکانت را به دست آوردند. در حالت عادی، قابلیت “View As” به کاربران این امکان را می‌دهد صفحه پروفایل خود را آنطور که دیگر کاربران می‎‌بینند، مشاهده کنند.
      فیسبوک می‌گوید که این نقض را برطرف کرده و به صورت قانونی این موضوع را پیگیری خواهد کرد. همچنین کلید دسترسی به اکانت 50 میلیون کاربری را که به تازگی تحت تاثیر این باگ قرار گرفته بودند را به همراه 40 میلیون کاربری که سال گذشته از این قابلیت استفاده کرده‌اند را از نو راه اندازی کرده است. این بدین معنی است که این 90 میلیون کاربر در صورتی که از طریق اپلیکیشنی وارد ناحیه کاربری خود شده بودند، باید دوباره سعی کنند که وارد فیسبوک خود شوند. بعد از ورود دوباره، فیسبوک خبر این اتفاق را از طریق نوتفیکیشن به گوش کاربران تحت تاثیر قرار گرفته، خواهد رساند.
      با اینکه فیسبوک اعلام کرده که نقض را پیدا و برطرف کرده است، اما در حال حاضر قابلیت “View As” غیر فعال شده است. فیسبوک می گوید هیچ نظری در مورد اینکه اطلاعات کاربران مورد سو استفاده قرار می‌گیرد یا خیر، ندارد و همچنین اطلاعی ندارد که چه تعداد اکانت به طور کامل به دست هکرها افتاده است!
      به نظر می‌رسد این اتفاق یک دیدگاه بد دیگر برای فیسبوک ثبت کند و مدیر این کمپانی را تحت فشار بیشتری قرار دهد، چرا که در همین سال جاری، فروش اطلاعات 87 میلیون اکانت توسط فیسبوک تایید شد و یک آبروریزی بزرگ برای مارک زاکربرگ رقم زد!
    • توسط sajjad
      کمتر کسی را می توان در ایران پیدا کرد که با تلگرام سر و کار نداشته باشد، سرویسی که حتی فیلترینگ هم نتوانست مانع استفاده از آن شود و همچنان میلیون ها کاربر در سراسر کشور به روش‌های گوناگون از آن استفاده می‌کنند. شرکت تلگرام نیز با به روز رسانی های متعدد همچنان در حال ارتقای اپلیکیشن و سرویس خود است تا بتواند سهم بیشتری را در بازار پیام رسان ها به دست آورد و از رقیبان پیشی بگیرد.
      قابلیت پشیتبان گیری از اطلاعات یکی از مهمترین ویژگی هایی ست که باید در هر سرویس پیام رسانی وجود داشته باشد، همانطور که می‌دانید اپ های پیام رسان اطلاعات را در سرور های خود ذخیره می‌کنند و در صورت حذف اپلیکیشن، اطلاعات همچنان باقی می‌ماند، اما اگر یک گفتگو و چت را پاک کنید، یا قصد حذف اکانت خود را داشته باشید، تمام اطلاعاتتان از بین خواهد رفت، اینجاست که وجود قابلیتی برای گرفتن خروجی از چت ها و اطلاعات، می تواند مفید باشد. از همین رو، تلگرام قابلیتی به اپلیکیشن خود اضافه کرده که از طریق آن می توان از چت ها خروجی گرفت و به صورت افلاین ذخیره کرد.
      قابلیت گرفتن خروجی از چت ها، فعلا تنها در نسخه‌ی دسکتاپ تلگرام وجود دارد و اگر آخرین نسخه‌ی آخر این نرم افزار را بر روی رایانه خود نصب کنید، می توانید از اطلاعات کانال، چت های شخصی و گروه ها، خروجی بگیرید. فایل خروجی به صورت HTML ذخیره می‌شود و به راحتی می توان آن را در هر مرورگری مشاهده کرد.

برای گرفتن خروجی از چت‌های خود، کافی است یک چت را انتخاب کرده و از بالای صفحه، روی منوی سه نقطه کلیک کنید. در اینجا از میان فهرست، گزینه Export chat history و در صورتی که قصد خروجی گرفتن از اطلاعات کانال را دارید، گزینه Export channel history را انتخاب نمایید.
      صفحه‌ای به صورت شناور نمایش داده خواهد شد که به شما اجازه می دهد انتخاب کنید که از چه اطلاعاتی خروجی گرفته شود، باید دقت کنید که محدودیت هایی نیز وجود دارد و سایز نهایی فایل خروجی، حداکثر می‌تواند 1500 مگابایت باشد. به همین دلیل، بهتر است پشیتبان گیری از ویدیوها و فایل های حجیم را فراموش کنید. لازم به ذکر است چت ها به صورت پیش فرض در فایل خروجی وجود دارند و شما فقط می توانید انتخاب کنید که در چت، فایل های چند رسانه‌ای دیگر نیز وجود داشته باشند یا خیر!

سپس روی گزینه EXPORT را کلیک کنید و منتظر بمانید تا فایل خروجی آماده شود. در نهایت می توانید از طریق مسیر انتخاب شده و یا کلیک بر روی لینک آبی رنگ روبروی متن Download path، وارد پوشه‌ای شوید که فایل خروجی در آن ذخیره شده است. حال می‌توانید فایل HTML را باز کرده و در مرورگر چت‌های خود را مشاهده نمایید.

• توسط sajjad
      نويسنده در اين كتاب توضيح مي‌دهد كه زنان و مردان به  رغم وجود تفاوت‌ها مي‌توانند شيوه‌هايي را بياموزند تا به رابطه‌ي عاشقانه و صميمي دست يابند وي به همين منظور، شيوه‌ها و راه‌كارهاي جديدي را براي كم كردن تنش‌ها در روابط زناشويي و به وجود آوردن عشق و علاقه بيان مي‌كند. این کتاب یکی از کاملترین کتابهای راهنمای روابط زناشویی و عاطفی بین زوجین در دنیاست.
      عنوان کتاب : مردان مریخی و زنان ونوسی نویسنده : دکتر جان گری مترجم : لوئیز عندلیب - اشرف عدیلی تعداد صفحات : ۳۵۶ صفحه حجم فایل : ۸ مگابایت فرمت فایل : pdf دانلود با لینک مستقیم
    • توسط sajjad
      1- پشه‌ی تسه تسه (Tse-tse flies)

این پشه‌ها بزرگ بوده و در آفریقا یافت می‌شوند. این حشرات عمدتا از خون مهره داران تغذیه می‌کنند و دلیل به شدت خطرناک بودن‌شان هم همین است. آن‌ها بیماری تریپانوزوما را از طریق نیش‌شان، انسان به انسان منتقل می‌کنند.  در مراحل اولیه این بیماری به شکل بیماری خواب است و اگر درمان نشود می‌تواند کشنده باشد. تخمین زده می‌شود که حدود نیم میلیون نفر سالانه جان‌شان را بر اثر نیش این حشرات در آفریقا از دست می‌دهند.
      2- زنبور‌های کشنده (Killer Bees)

این حشرات یکی از پرخاشگر‌ترین و غالب‌ترین حشرات در دنیا هستند. گروه زنبور‌های کشنده قربانی را بیش از 1 مایل دنبال می‌کنند و اکثرا صورت و چشم‌های انسان را هدف قرار می‌دهند. در اصل سم آن‌ها آنقدر‌ها خطرناک نیست، بلکه حمله‌ی گروهی آن‎‌هاست که منجر به مرگ می‌شود. جالب است بدانید که آن‌ها از طریق جفت گیری زنبور عسل آفریقایی و انواع مختلفی از زنبور‌عسل‌های اروپایی به طور مصنوعی ایجاد شده و در دهه‌‌ی 1950 به منظور افزایش تولید عسل به برزیل معرفی شدند. اما در سال 1957، 26 گروه از زنبوران به طور تصادفی از قرنطینه فرار کردند و از آن زمان در بخش‌هایی از آمریکای جنوبی و آمریکای شمالی پراکنده شده‌اند.
      3- زنبور غول پیکر ژاپنی (Giant Japanese Hornet)

این زنبور‌ها با ایجاد لانه در درخت‌ها و درختچه‌ها زندگی می‌کنند. طول این زنبور‌ها می‌تواند به 2 اینچ نیز برسد. طبیعیت زنبور‌های ژاپنی خشن و نترس است. سم آن‌ها موجب واکنش حساسیتی شده و بافت‌های بدن را در بازه‌ی زمانی کوتاه منحل می‌کند. نیش مکرر گروهی از این زنبور‌ها می‌تواند منجر به مرگ شود.
      4- عنکبوت بیوه‌ی سیاه (Black widow Spider)

این عنکبوت‌ها حشرات بسیار سمی‌ای هستند که در آمریکای شمالی و بخش‌هایی از آمریکای جنوبی یافت می‌شوند. نام بیوه از آن جهت برای این حشرات انتخاب شده که عنکبوت ماده، عنکبوت نر را پس از جفت گیری می‌خورد. سم این حشرات موجب درد شدید و در صورت عدم درمان موجب مرگ می‌شود.
      5- هیومن باتفلای (Human botflies)

این حشرات اغلب در آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی یافت شده و لارو‌هایی دارند که می‌توانند انگل‌هایی کشنده را به انسان‌ها منتقل کنند. این حشرات عموما توسط پشه‌ها و کنه‌ها منتقل می‌شوند. وقتی حشره‌ای لارو هیومن باتفلای را روی پوست انسان می‌اندازد، لارو همانجا مانده و پس از چند روز زیر پوست رشد می‌کند و ممکن است اگر سریعا درمان نشود موجب عفونتی جدی شود.
      6- عنکبوت سرگردان برزیلی (Brazilian Wandering Spider)

عنکبوت سرگردان برزیلی، عنکبوتی سمی و تدافعی است که در آمریکای جنوبی و مرکزی زندگی می‌کند و به این دلیل سرگردان نامیده می‌شوند چرا که شب‌ها به جای تنیدن تار در زمین جنگل چرخ می‌زنند. در سال 2010، این عنکبوت در کتاب گینس به عنوان سمی‌ترین عنکبوت ثبت شد. سم این عنکبوت باعث از دست دادن کنترل عضلات و مشکل تنفسی شده و دست آخر باعث فلج شدن و خفگی می‌شود.
      7- ساس‌های بوسه زن (Kissing Bug)

این ساس‌ها انگل‌هایی بد نام هستند که به طور عمده در آمریکا، آسیا، آفریقا و استرالیا هستند. به این دلیل بوسه زن نامیده شده‌اند که هنگام خواب لب‌های انسان را نیش می‌زنند. این حشرات سالانه منجر به مرگ 12000 نفر می‌شوند. سم این ساس‌ها سریعا اثر گذاشته و موجب بثورات پوستی و تورم می‌شود.
      8- ژاکت زرد (Yellow Jackets)

این زنبور‌ها بسیار خشن بوده و در آمریکای شمالی یافت می‌شوند. نیش این حشرات به خودی خود کشنده نیست اما منجر به واکنش حساسیتی شده که همین هم موجب مرگ می‌شود. آن‌ها طعمه را هدف گذاری کرده و تا نیش‌ش نزنند رهایش نمی‌کنند.
      9- کنه پا سیاه (Deer Tick)

کنه‌ها، انگل‌هایی خارجی هستند که از خون پستانداران، پرندگان و خزندگان تغذیه می‌کنند. این حشرات بیماری‌های متعددی را در انسان ایجاد می‌کنند. رایج‌ترین بیماری، بیماری لایم است که این کنه سالانه هزاران نفر را به آن مبتلا می‌کند. در ابتدا این بیماری با ثبورات پوستی اطراف ناحیه‌ی گزیدگی آغاز شده و بعد بر روی مفاصل و سیستم قلبی اثر می‌گذارد و هر چند به ندرت اما می‌تواند کشنده باشد.
      10- سن ضارب (Assassin Bug)

این شکارچیان عمدتا در آمریکای شمالی یافت می‌شوند. نیش این حشرات در انسان‌ها موجب آسیب به قلب و حمله به سیستم عصبی مرکزی می‌شود.

• توسط sajjad
      1- Panagram جمله‌ای است که حاوی تمام حروف زبان باشد. مثلا: The quick brown fox jumps over the lazy dog
      2- کوتاه‌ترین و قدیمی‌ترین کلمه در زبان انگلیسی، کلمه‌ی I می‌باشد.
      3- انگلیسی سومین زبان دنیاست که بیشتر از بقیه صحبت می‌شود. چینی و اسپانیایی در رتبه‌های اول و دوم قرار دارند.
      4- اگر تمام اعداد را پشت سر هم بنویسید ( مثلا: one, two,… )، تا به کلمه‌ی billion نرسیده‌اید از حرف b استفاده نخواهید کرد.
      5- طولانی‌ترین کلمه در زبان انگلیسی 45 حرف داشته و نام علمی نوعی بیماری مرتبط با ریه است.
      6- اکثر بزرگسالان انگلیسی زبان، بین 20 هزار تا 35 هزار کلمه بلد هستند.
      7- کلمات طول عمری حدود 6 هزار تا 20 هزار سال دارند. کلماتی که بیشتر استفاده شوند ماندگاری طولانی‌تری دارند.
      8- کسانی که داستان‌های تخیلی می‌خوانند اغلب دایره‌ی واژگان وسیع‌تری از کسانی که داستان‌های تخیلی نمی‌خوانند دارند.
      9- تعداد کسانی که در دنیا انگلیسی یاد گرفته‌اند از کسانی که زبان مادری‌شان انگلیسی است بیشتر می‌باشد.
      10- شکسپیر در طی زندگی‌اش 1700 کلمه به زبان انگلیسی اضافه کرد.
      11- هر 98 دقیقه یک کلمه‌ی جدید ابداع می‌شود که این یعنی روزی 14.7کلمه.
      12- از هر 7 نفر، 1 نفر می‌تواند به زبان انگلیسی صحبت کند.
      13- تنها کلمه‌ای که حروف  x, y, z در آن به ترتیب آمده کلمه‌ی Hydroxyzine است که نوعی دارو برای جلوگیری از عطسه و اضطراب است.
      14- انگلیسی رایج‌ترین زبانی است که در علم استفاده می‌شود.
      15- انگلیسی زبان رسمی ایالات متحده نیست!
      16- پیچیده‌ترین کلمه در زبان انگلیسی کلمه‌ی set است که بیش از 420 معنا دارد.
      17- تنها 5 کلمه در زبان انگلیسی وجود دارد که تمام حروف صدا دار در آن‌ها استفاده شده است.
      18- طولانی‌ترین و رایج‌ترین کلمه که تمام حروف آن به ترتیب حروف الفبا هستند کلمه‌ی almost می‌باشد.
      19- بیشترین کلمات انگلیسی با حروف s آغاز می‌شوند.
      20- کلمه‌ی synonym از معدود کلماتی است که خودش هیچ سینونیم یا مترادفی ندارد.
      21- کلمه‌ی good با 380 مترادف، بیشترین تعداد مترادف را به خودش اختصاص داده.
      22- طولانی‌ترین کلمه که هیچ حرف صدا داری در آن استفاده نشده کلمه‌ی rhythms است.
      23- انگلیسی زبان‌های چین بیشتر از آمریکاست.
      24- مخالف کلمه‌ی sparkle کلمه‌ی darkle می‌باشد.
      25 – کلمه‌ی whatever به عنوان آزار دهنده‌ترین کلمه‌ی زبان انگلیسی شناخته شده.
      26- طولانی‌ترین کلمه‌ای که تنها با استفاده از 4 حرف می‌توانید بسازید کلمه‌ی senseless است.
      27- رایج‌ترین اسمی که در زبان انگلیسی استفاده می‌شود کلمه‌ی time است.
  • موضوع ها

• کاربران آنلاین در این صفحه

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• جدید...